Mets Robinsons14. maijā Rīgas “Dinamo” parakstīja vienas sezonas līgumu ar 26 gadus veco kanādiešu aizsargu Metu Robinsonu.  Rīgas “Dinamo” šis būs piektais aizsargs ar labo nūjas tvērienu.

Dzimis 1986. gada 20. jūnijā Kanādā, Kalgari. Profesionālās hokejista gaitas sācis 2001. gadā dzimtās pilsētas klubā Calgary ”Northstars” Midget AAA. Savā pirmajā sezonā 11 spēlēs aizsargs guva divus punktus un nopelnīja 4 soda minūtes. Nākošā sezona Metam bija daudz veiksmīgāka, jo viņu iecēla par komandas kapteiņa asistentu un ar 23 gūtiem punktiem 32 spēlēs hokejists bija komandas rezultivākais aizsargs.

Pēc divām pavadītām sezonām pēc spēka Major Midget otrajā līgā Robinsons pievienojās Calgary ”Royals” komandai, kura spēlēja vienā no Mets Robinsons Timrå sastāvāaugstākajām Kanādas junioru hokeja līgām. Pirmajā sezonā (2003./2004.) aizsargs 53 spēlēs guva 22 punktus un kļuva par komandas otro rezultivāko aizsargu. Progresējot nākošajā sezonā ar 38 spēlēs iekrātiem 26 punktiem viņš kļuva par komandas rezultivāko aizsargu.

Tad sekoja četri gadi NCAA, Alaska-Anchorage hokeja komandā. Pirmajās divās sezonās aizsargam tik ļoti labi negāja, jo kopumā 72 spēlēs viņš guva tikai 18 punktus un nopelnīja negatīvu lietderības koeficentu -34. Trešajā gadā (2007./2008. gada sezonā) 36 spēlēs aizsargs guva 13 punktus. Savā pēdējā sezonā NCAA Mats tika iecelts par komandas kapteini, tāpat viņam sanāca uzspēlēt ECHL, kur 4 spēlēs hokejists guva 2 punktus. Sezonas beigās Mets tika iekļauts NCAA akadēmijas komandā.

2009./2010. gada sezonu Robinsons aizvadīja ECHL komandā Elmira Jackals, kur 61 spēlē guva 32 punktus un kļuva par komandas otro rezultivāko aizsargu. Tāpat, šajā sezonā aizsargs pietuvojās tuvāk NHL, spēlējot AHL komandā Binghamton ”Senators” ar Kasparu Daugaviņu.

Pašlaik savu veiksmīgāko sezonu savā karjerā Mats aizvadīja Norvēģijā. 2010./2011. gada sezonā Sparta Sarpsborg komandas sastāvā aizsargs guva 43 punktus 45 spēlēs, bet  play-off 14 spēlēs izcēlās ar 10 punktiem. Neskaitot to, ka Robinsos izcīnija Norvēģijas čempiontitulu, viņš guva visvairāk vārtus un punktus starp aizsargiem, tāpat, aizsargs tika iekļauts simboliskajā izlasē.

Pēdējās divas sezonas Mets Robinsons aizvadīja Zviedrijas augstākās līgas (Elitserien) komandā Timrå. Abās sezonās kanādietis kļuva par komandas rezultivāko aizsargu. Kopā divās sezonās 110 spēlēs aizsargs guva 43 punktus, bet par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijās 15 spēlēs hokejists guva 15 punktus.

Hokejistam ir labs slidojums, var uzsākt uzbrukumu jeb atdot pirmo piespēli un vairākumā aizsargs arī darbojās labi.

 

 

Komentāri
  1. Pētersīlis saka:

    Ar līgām galīgi garām esi aizšāvis. Viņš spēlēja ‘AAA’ un to par Major Midget otro līgu nenosauksi,Major Midget otrā līga ir Jr ”B”. Pirmā līga attiecīgi Jr ”A”. Kā arī,attiecīgi, no 2003. līdz 2005. spēlēja Calgary Royals Jr ”A” komandā.

  2. Kapitalists saka:

    iesaku embedod kādus youtube video pie spēlētāju rakstiem. (piemēram mazos thumbnail zem rksta, kurus uzsspiežot atveras spēlētāja hailaitu video. ja tādi eksistē (ja nav, piemēram kā ar Jekimovu, tad jūs paši varat nokačāt un kādā videomakerī uztaisīt. ))

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s