Fakti par Francijas izlasi pirms spēles ar Latviju

Francijas hokeja izlase

  • Francijā reģistrēti 17 381 hokejists, 9 767 no tiem juniori un 1 214 sievietes. IIHF rangā Francijas valstsvienība atrodas 14. vietā.
  • Šogad, Pasaules čempionātā frančiem veicās ļoti labi, 5 spēlēs izcīnijusi 2 uzvaras, bet trīs reizes kapitulējusi citai valstsvienībai. Ar izcīnītiem 6 punktiem Francijas izlase atrodas 6. vietā Helsinku grupā. Francūži iemetuši 10 vērtus, bet zaudējuši 15.
  • Valstsvienības vidējais vecums ir 27,48 gadi, svars – 85,16 kg, augums – 183,16 cm.
  • Francijas izlases spēlētāju kontingents pasaules hokejā ir ļoti liels. Visvairāk spēlētāji ir no Francijas augstākās līgas, kopā 9, trīs spēlētāji ir no Zviedrijas otrās līgas (Allsvenskan). Pa diviem hokejistiem no Somijas (SM-līga), Polijas un Čehijas. Pārējie 7 spēlētāji no Šveices (NLA), Zviedrijas (Elitserien), Austrijas, Dānijas, WHL, NHL un Vācijas (DEL).
  • Komandā ir 6 naturalizēti spēlētāji, 3 no Kanādas, pa vienam no Polijas, Šveices, un ASV.
  • Valstsvienības kapteinis ir 34 gadus vecais uzbrucējs Laurents Meuniers #10, kuram šis ir 9 Pasaules čempionāts kā kapteinim, Francijas izlases sastāvā. Viņa asistenti – Piērs Eduards – Ballamers #41 un Visents Bačets #3.
  • Komandas rezultatīvākie spēlētāji ir divi – Demiens Flerī #9 un Piērs Eduards – Ballamers #41, abi 5 spēlēs guvuši 4 punktus.
  • Izlases un čempionāta vecākais spēlētājs ir 40 gadus vecais vārtsargs Fabrice Lhenrijs #42. Toties, jaunākais ir 18 gadus vecais naturalizētais amerikānis Tims Bozons #15, kuru pagājušogad nodraftēja NHL vienība Montreālas “Canadiens” 3. kārtā ar 64 numuru.
  •  Pasaules čempionātos Francijas izlase sāka piedalīties 1930. gadā un tieši savā pirmajā čempionātā arī izcīnīja savu augstāko – vietu 6. Pagājušajā gadā Francija ieņēma 9. vietu, augstāk nekā Latvija.
  • Pasaules čempionātos Latvijas izlase ar Franciju ir tikusies trīs reizes. 1997. gadā Tamperē Latvija viegli ar 6:2 pārspēja francūžus,  divus gadus vēlāk ar 8:5. Pēdējā tikšanās reize PČ bija 2009. gadā, kad Latvija ar 7:1 pārspēja Francijas valstsvienību.

Spēles sākums 16:15 TV3 vai arī šeit!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s