Slovākijas hokeja izlase

  • Slovākijā kopumā reģistrēti 9,034 hokejisti no tiem 2,041 sievietes un 6,576 juniori. Pašlaik Slovākijas valstsvienība pēc IIHF ranga ir 6. labākā valstsvienība pasaulē.
  • Šajā Pasaules čempionātā Slovākijas izlase 3 spēlēs ir izcīnijusi divas uzvaras un zaudējusi tikai vienu reizi. Slovākijas izlases spēlētāji pārspējuši pretinieku vārtsargus ir 9 reizes, bet paši ielaiduši tikai 3 ripas savos vārtos. Ar 6 punktiem izlase atrodas 4. vietā Helsinku jeb A grupā.
  • Valstsvienības pamatkodolu veido spēlētāji KHL kopā 16 hokejisti. Viens spēlētājs no Zviedrijas (Elitserien), četri no Čehijas augstākās līgas, pa vienam no Slovākijas un Somijas.
  • Izlases vidējais vecums ir 29,23 gadi, svars – 92,23 kg. un augums – 186,64 cm. Slovākijas izlase vidēji pēc gadiem ir visvecākā izlase un arī smagākā, pēc kilogramiem.
  • Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Tomašs Zaborskis #67, kurš 3 spēlēs guvis 3 vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli.
  • Slovākijas izlases kapteinis ir 38 gadus vecais uzbrucējs Mirsolavs Satans #18. Izlases rindās hokejists aizvadījis visvairāk spēles (89), guvis visvairāk vārtus (50), visvairāk piespēles (41) un punktus (91). Tāpat viņam visvairāk soda minūtes (70) un visvairāk vārti vienā Pasaules čempionātā (10). Šajā PČ 3 spēlēs hokejists guvis vienus vārtus. Satana asistenti ir Tomas Kopekijs #82 un Branko Radiojevičs #92.
  • Vecākais valstsvienības hokejists ir 40 gadus vecais uzbrucējs Jozefs Štumpels #15, kuram šis jau ir septītais Pasaules čempionāts Slovākijas izlases sastāvā. Toties jaunākie spēlētāji ir divi, vārtsargs –  Julius Hudačeks #39 un aizsargs – Mareks Daloga #7, abiem 24 gadi.
  • Pēdējos četros Pasaules čempionātos Slovākijas valstsvienībai nav gājis pārāk labi. No 2009. – 2011. gada PČ Slovākijas izlase netika pat līdz ceturtdaļfinālam, bet pagājušajā gadā izcīnija sudraba medaļas.
  • Latvijas izlase ar Slovākiju Pasaules čempionātos ir tikusies divas reizes. 1. 1995. gadā Bratislavā, kad tika atzīts Slovākijas pārākums ar 4:3 un 1997. gadā Tampere, kad Latvijas izlase ar 5:4 pārspēja Slovākijas valstsvienību.
  • Vārtus pret Slovākiju šovakar sargās Kristers Gudļevskis.

Spēles sākums 20:15  TV3, vai arī šeit!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s