Ne viens vien fans pērn priekā saberzēja rokas: re, nopirkšu dusmīgo putnu jeb HockeyBird mantiņas, un būs miers no suvenīru pirkšanas uz diviem gadiem – kā nekā čempionāta rīkotāji zviedri un somi bija vienojušies, ka dusmīgie putni par gokeja čempionāta talismaniem kalpos divus gadus. Bet nekā! Šogad pa tribīnēm lēkās, meitenes aiz bizēm raustīs, bērneļus ķircinās un biedēs pilnīgi jauns ērms – lūsēns IcyIcy jeb, latviski sakot, Aisijs.

Kāpēc tad tik ātri tika pateiktas ardievas dusmīgajam hokejputnam, kura mīkstā versija bērniem mājās itin labi kalpo kā futbola vai handbola bumba? Uz šo jautājumu nez kāpēc neviens nesteidz atbildēt. Čempionāta rīkotāji no Somijas teic, ka tas esot viņu zviedru kolēģu lēmums. Kā nekā, tieši viņi šogad ir galvenie čempionāta kūrētāji, jo Stokholmā notiks fināls, bet zviedri, kā jau ierasts, uz tiešiem jautājumiem atbild visai netieši. Un šī klusēšana liek domāt, ka lēmumam apakšā jau ir naudas lietas – vai nu pērn nopelnīts par maz, vai arī secināts, ka šogad andele neies no rokas, jo putnus visi sapirkušies jau pagājušogad.

Un, lūk, arī pilnīgi oficiālā versija par čempionāta talismanu. Bija skaidrs, ka par simbolu jākļūst kādam ziemeļu tautām raksturīgam zvēram, turklāt tādam, kas iepriekš vēl pa tribīnēm ar hokeja nūju nav lēkājis. Tā nu čempionāta rīkotāji vienojās, ka 2013. gadā tas būs lūsis.

Ideju reālās skicēs un taustāmā materiālā īstenoja čempionāta oficiālais suvenīru piegādātājs – uzņēmums Neh. Savukārt lūšus, kurus redzēsim uzkurinām publiku Helsinku un Stokholmas hallēs, veidos šīs jomas profesionāļi ar ilggadēju pieredzi šajā arodā – Kanādas uzņēmums Mascottes. Viņi ne tikai radīs cilvēka izmēra lelles Aisijus, bet arī deleģēs cilvēkus, kuri, tērpušies zilajos kostīmos, mudinās skatītājus uz aktīvu līdzi jušanu arēnās. Jāteic, kanādieši šo lietu pieprot, jo čempionāta talismani kļuva mīļi un pamanāmi tieši tad, kad kanādieši iejutās zvēra ādās. Atceramies taču jestro govi Kūliju Šveicē, draisko palaidni dinozauriņu Urmelu Vācijā un nebēdnīgo pelēci vilku Gūliju Slovākijā? Arī tie bija kanādieši…

Bet kā tad plēsīgais meža zvērs tika pie sava vārda? Izrādās, ziemeļvalstīs bija izsludināts konkurss, un dučiem cilvēki domājuši, kā tad lūsēnu nosaukt. Pats atraktīvākais no visiem piedāvājumiem bija Aisijs jeb Icy. Lai nu tā būtu. Labā ziņa ir tā, ka kaislīgo čempionātu apmeklētāju kolekciju maijā papildinās vēl viens jauns radījums.

Informācija: Pasaules pazinējs

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s