Latvijas U-17 izlase un tās aizkulises

Pirms gaidāmās Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādes, Latvijas U-17 izlase jau vairākas dienas Talismans“Volvo SC” ledus hallē gatavojas šim nozīmīgajam sporta forumam. Mūsu komandai šodien ir paredzēti pēdējie treniņi un jau rīt, 16. februārī tā izlidos uz Rumāniju.

Turnīrs notiks no 18. – 22. februārim. Latvijas komandai 19. februārī paredzēta pirmā spēle ar Šveices hokejistiem. Dienu vēlāk, 20. februārī būs jāspēkojas ar Krievijas komandu. Pēc šo spēļu rezultātiem būs zināms par kuru vietu turnīrā cīnīsies mūsu komanda.

Komandā ir iekļauti 18 spēlētāji un 2 vārtsargi. Tāpat, jau tika ziņots, ka komandu šajā turnīrā vadīs galvenais treneris Guntis Bāliņš un treneris Ēriks Miļuns.

Latvijas izlases galīgais sastāvs turnīram Rumānijā:

Vārtsargi

Vārds

Uzvārds

Klubs

Statistika

Matīss Edmunds Kivlenieks Prizma/Pārdaugava 7 spēlēs vidēji ielaisti 2.48 vārti spēlē.
Toms Nuka Prizma/Pārdaugava 5 spēlēs vidēji ielaisti 3.45 vārti spēlē.
Guntars Reiss SK Rīga 96 9 spēlēs vidēji ielaisti 6.44 vārti spēlē.
Aizsargi

Vārds

Uzvārds

Klubs

Statistika

Kristiāns Rubīns Prizma/Pārdaugava U-18- 11 (5+5). U-16- 3 (1+3).
Maksims Žuļevs Prizma/Pārdaugava 9 (1+0)
Kirils Mitrofanovs Prizma/Pārdaugava 11 (2+4)
Jānis Puriņš SK Rīga 96 17 (0+5)
Edgars Bušs SK Rīga 96 20 (0+1)
Roberts Vīksna SK Rīga 96 21 (3+1)
Emīls Eduards Kājiņš Liepājas Metalurgs 8 (0+1)
Gvido Jansons Liepājas Metalurgs  
Vjačeslavs Minajevs EC Salzburg U18 (Austrija) 24 (0+3)
Krišjānis Reinfelds Eugene Generals (ASV) 32 (4+8)
Kristaps Jākobsons SK Rīga 96 17 (0+0)
Roberts Zemnieks SK Rīga 96 11 (1+0)
Uzbrucēji

Vārds

Uzvārds

Klubs

Statistika

Frenks Razgals SK Rīga 96 19 (13+11)
Kirils Galoha SK Rīga 96 20 (7+20)
Rodrigo Ābols SK Rīga 96 12 (9+12)
Gatis Sprukts SK Rīga 96 21 (7+8)
Edgars Beizaks SK Rīga 96 20 (1+3)
Dāvis Pūliņš SK Rīga 96 18 (2+0)
Iļja Žučkovs Liepājas Metalurgs 12 (0+4)
Dans Beržanskis Liepājas Metalurgs 15 (1+0)
Mārtiņš Dzierkals Sāga/Ogre 15 (17+22)
Niks Sandis Voicesčuks Prizma/Pārdaugava U-18- 10 (4+4). U-16- 2 (5+2).
Uvis Skrebeļs Prizma/Pārdaugava 10 (3+1)
Dāvis Zembergs Boston Jr. Bandits (ASV) 10 (0+0)
Haralds Egle Portland Jr. Pirates (ASV) 30 (17+22)
Artūrs Bušs South Shore Kings Jr.B (ASV) 2 (0+1)
Augusts Valdis Vasiļonoks EC Salzburg U-18 (Austrija) 10 (5+0)
Eduards Hugo Jansons Graz99ers (Austrija)  
Marks Lazarevs Pikes Oberthurgau (Austrija) 16 (8+7)
Roberts Locāns AIK J18 (Zviedrija) 5 (1+2)
Norvēģijā spēlējošā latviešu hokejista Riharda Vuguļa komentārs par Latvijas jauniešu izlasēm: Rihards VugulisLatvijas jauniešu izlases veidošana ir loti neadekvāta. Treneri tiek ņemti tādi, kuri ir vienoti ar tiem klubiem kur spēlē attiecīgu izlašu vecuma spēlētāji. Tādējādi netiek dota iespēja hokejistiem, kas spēle citos klubos. Uzskatu, ka vajadzētu rīkot kārtīgu atlasi pirms katras izlašu veidošanas un vajadzētu piesaistīt treneri, kas tiešām objektīvi novērtētu katru spēlētāju atlasē.
Rodrigo Ābola komentāri par izlasi: 
-Kā jums iet izlasē, kāda atmosfēra? 
Izlasē iet pagaidām labi, aizvadīts viens treniņš, labi pastrādājām un visu atlikušo nedēļu tā turpināsim. Atmosfēra draudzīga, jūtams, ka čaļi grib labi nostartēt.
-Treneri vai federācija ir uzstādījusi kādus mērķus? 
Treneri uzstādīja mērķi labi nospēlēt pirmo spēli pret Šveici, kura, manuprāt, ir turnīra svarīgākā spēle, jo pēc tās spēles izšķirsies par kuru vietu mēs spēlēsim.
-Pēc tavām domām, kā veiksies Rumānijā? 
Grūti spriest pagaidām, neesmu redzējis Šveices izlasi, kuri nav nekādi vājie un krievi kā krievi vienmēr stipri un meistarīgi, taču centīsimies parādu savu labāko spēli.
Lotāra viedoklis:
Latvijas jauniešu izlases pārvalda Ēriks Miļūns ar savu Pārdaugavas blici, pēc manām domām, viņi to izmanto mantkārīgi. Ļoti bieži turnīros brauc 14-16 gadus vecu hokejistu veidotas izlases. Šie turnīri maksā ļoti dārgi, tāpēc Guntis Bāliņš (treneris, kurš parasti veido izlasi) komandā ņem nevis labākos, bet tos, kuri var samaksāt. Tāpēc, liela daļa hokejistu tiecas spēlēt Pārdaugavas komandā, jo, ja tu nebūsi izlases līmeņa hokejists, bet būsi bagāts un varēsi samaksāt pat 1000 latus par vienu turnīru, tu brauksi. Protams, nav tā, ka uz turnīriem brauc pilnīgi nemākūļi, bet ir atsevišķi hokejisti, kuri nav tik labi hokejisti, lai aizstāvētu Latviju.
Šajā turnīrā būs viennozīmīgi būs labākie hokejisti, jo turnīrs tiek apmaksāts. Treneri varēja uzaicināt visus hokejistus, kuri ir ielikti kandidātu sarakstā, bet diemžēl liela daļa no spēlētājiem ir tikai sarakstā. Kāpēc jāveido tik liels kandidātu saraksts, ja puse nemaz nav uzaicināta uz nometni? Piekrītu, Riharda Vuguļa teiktajam, ka vajadzētu piesaistīt kādu neitrālu treneri, kurš nav saistīts ar Pārdaugavu, lai varētu adekvātāk izvērtēt sastāvu gaidāmajai Olimpiādei. Lai puišiem veicas!

Sportacentrs.com lietotāju komentāri par U-17 izlasi: 

Ikrnpk

Man jau šķiet, ka Rodrigo Ābolam varētu būt izredzes- jau tagad liels un spēcīgs, ja uzkačā muskuļus un saglabā rezultativitāti, tad nākotnē var būt liels bieds hokeja laukumā… Plus izklausās kā Laviņa un Ābola krustojums

Pats pa sevi Egle, kā saka džeki viņam ir nevājš metiens un varētu sanākt labs triggermens un izlasei pašlaik ar metienu realizāciju ir kā ir….

Par pārējiem grūti spriest… cik daudz EJHL (vai tā ir EmJHL) spēlē Zembergs? Vai Vasiļonoks Austrijā (čehu U20 čempī)? Locāns zviedru AIK? Ka tik ar laiku no perspektīvās izlases nav tas pats, kas ar perspektīvo 90-91. dzimšanas gadu, kas tāds pārstāja būt jau sasniedzot U20 vecumu….

Arī par Rīga 96 sniegumu LAČ neko daudz spriest nevar, Rīga 95 bija it kā labāki, bet laikam tomēr 96tajiem ārzemēs un ārpus Rīgas ir vairāk potenciālo līderu… Tomēr Ābola statistika LAČ ir iespaidīga, pat neraugoties kādā komē viņš kapā….

Jāpiekrīt pilnībā Lotāra viedoklim attiecībā uz komandas komplektēšanu. Kāpēc tiek nosaukts tāds kandidātu skaits, ja treniņos viena daļa nemaz nav aicināta. Tātad atlase jau neneotiek. Iespējams komandā netiek iekļauti spēlētāji, kas ir labākā sportiskā formā.Jau labu laiku vēroju šo Bāliņa komandas komplektēšanas “metodiku” – treneris “uzsēdies”uz sev zināmiem (no jau pieminētiem turnīriem) spēlētājiem. No vienas puses jau viņu var saprast, nav laika kad ieraudzīt kaut ko jaunu un kur tad viņi ir, tie labākie. Vienkāršāk ir sakomplektēt komandu no gatavām “Pārdaugavas” maiņām, klāt pieliekam Rīga 96 maiņu,vēl pāris zēnus no Liepājas un tad ārzemēs spēlējošos, kurus neviens nav sen redzējis, un no kuriem statistika ievērības cienīga ir vienīgi Eglem. Bet tāpēc jau viņš ir komandas , kas pārstāvēs valsti treneris, kam ir jāveic šī atlase. Par vārtsargu līniju runājot var piekrist Vugulim, un ir jūtams ka zēnam arī grauž pašreizējā Bāliņa “uzsēšanās” jau pāris gadu garumā pašreizējiem Pārdaugavas vārtsargiem. Jūs teiksiet nav labāku? Es teikšu atlasei ir jābūt!!! Ar pārdaugavas vārtsargiem, ar to pašu Vuguli , ar Rīga 96 vārtsargiem, un vārtsargu treneri uz ledus. Lūk piemērs: Pardaugavas vārtsargi šajā sezonā, kas jau iet uz beigām ir piedalījušies attiecīgi Kivlenieks 7 spēlēs(339 spēles min.), Nuka 5 spēlēs (191 min.) pie LČ U18 komandām. Turpretī Rīga96 vārtsargs (S.Balandīns) Sanktpēterburgas jauniešu čempionātā, kas ir galvas tiesu augstāka līmeņa (kur piedalās arī Rīga96) ir aizvadījis 21 spēli (1058 min.) un paralēli arī Latvijas virslīgā 17 spēles (822 min.). Diemžēl atlase nenotiek. Netiek piesaistīts neviens vārtsargu treneris, kas ieteiktu trenerim skatoties no sava viedokļa tā brīža tiešām labākā formā esošos. Kāds teiks – paskatīsimies statistiku. Nu nav Latvijā vārtsargiem statistika, izņemot to, ko prot sarēķināt katrs skolnieks – vidēji ielaistās ripas spēlē. Spēcīgākas komandas vārtsargs kam spēlē ir ielaistas 3 ripas no 9 metieniem Latvijā vienmēr būs labāk par vārtsargu ar 6 ielaistām ripām no 50 metieniem. Ja nav metienu skaits un atvairīto metienu procents, par kādu statistiku var būt runa. Tā ir ar vārtsargiem, tāpēc piekrītu Vugulim- arī viņam bija jābūt atlasē, tāpat kā Reisam un Balandīnam, un iespējams vēl kādam. Savādāk jau tagad paprasi šiem pārdaugavas zēniem par nākošā gada U18 modeli, un viņiem jau viss par 99% skaidrs – es tur būšu, Bāliņš ar Miļūnu taču treneri.

Abrags

Ja pēc “Miļūna/Bāliņa principa” kāds komplektētu izlasi Zviedrijā vai Kanādā, tad viņš no izlašu trenera amata kā korķis ar kaunu izlidotu uz mūžu.

hecs

Viss saistīts, izlasē un klubos spēlē komercspēlētāji un ap viņiem būvē , vai viņiem būvē komandas, izvelk nju viņu līdz 16 gadiem varbūt biku vairāk i prom uz ārzemem mācīties, vai vispār iet prom. A pārējie tik piedevas, paveicas kāds ierauga, vai īstajā laikā ir īstajā vietā, ir ok.
Bet ko daŗīt čaļiem 17-22 g vecumā? LAČ spēlēt savā starpā i viss, pat lāga konkurences nav, par cik naudu ar to nenopelnīsi, tad vienkārši met slidas vadzī un iet mācīties vai strādāt, uzspēlē savam priekam brīvdienās.
Tas MHL arī neko jau daudz nedod, labi ja MHL nebūtu tad LAČ jau tik 4 komandas spēlētu, a ko pēc MHL?
Ai visa tā sistēma ir sa..sta, nju ko Bļugers un Kalvītis ir savas atvases izaudzinājuši, var dot valdē vietu jauniem kadriem, re pašlaik Ķirsons pārņem stafeti, mazdēls toč jābīda, būtu labi jau ja no tā tiktu visiem, ne tikai dažiem spēlētājiem vai vienai komandai.

mammal 

Visam pamatā, lai veidotu spēcīgu vietējo čempi ir sponsoru/ uzņēmēju naudas maka saturs, lai izveidotu normālu komandu, kura trenētos profesionāli un spēlētājiem tiktu maksāta alga – bez pusmiljona neiztikt. Cik komandu vajag tātad čempionātam, pieņemsim, ka četras jau vajadzētu..

Tas, ka tāds čempionāts pastāvētu vēl nedot nekādu garantu, ka, tas būs spēcīgs pienesums izlasei vai jauno spēlētāju tramplīns uz augstās raudzes čempionātiem. Samsung laikos tādi Koreškovi un Vodolažki mēģināja iekļūt Slovākijā – nekas no tā visa nesanāca. Juku laikos labākie atrada darbu Francijas otrajās līgās…arī no jaunatnes komandas, jeb Znaroka blices tikai dažs ir iemuļājās lielajā hoķī: Cibuļskis, Meija, Jekimovs, arī Straupe.

Protams, notiek dabiskais atbirums un vietējā čempionāta trūkums to padara ātrāku. Ko darīt 17-22 gadus veciem čaļiem? pirmkārt, mācīties. Joprojām pastāv tāds Latvijas čempionāts, kaut kā tos nenovērtos wunderkindus tur baigi nemana. Domā Samsung laikos baigi jaunie tika pie šprices? Latgalē jau toč tā nebija, Ogrē ar pa 4maiņu ņēmās.

Un joprojām neradu atbildi uz jautājumu: kā vietējā čempionāta esamība spētu izskaust (ja tāda pastāv, kam es joprojām neticu) vietas pirkšanu uz u18 un u20 izlasēm?

p.s. kaut kā baigi nemanās arī, ka kāds būtu baigi izsities no ārzemēs spēlējošajiem jauniešiem, kuri it kā aiz trenera ļaunuma netika ņemti jauniešu izlasēs. Ir kaut viens piemērs?

Komentāri no tvitera: 

ICEBOX ‏

Bauer vai Šmauer (turnīrs) – komandā ir jāspēlē labākajiem, nevis tiem, kuriem “biezāki” vecāki.

Filips Buncis 

Izlasot – par Lv u17 …. Nav komentaru … #sirpis&co

17 domas par “Latvijas U-17 izlase un tās aizkulises

 1. Стоит посмотреть на холл Вольво и всё уже становиться понятно, что Бикарс и Милюнс гребут деньги со всего чего можно, забывая о морали, там тебе и снус в столовой можно купить, копчёности в ларьке снаружи, кто хочет продать партию трусов или прищепок, милости просим! Что касается данных тренеров и команд, будь то Призма или сборная, то это даже не тренеры, а случайные люди в хоккее, которые не знают основы игры и со своими командами не добились и малого результат, зато всё время призываются тренировать сборные, хотя есть на много более сильные молодёжные тренеры в нашей стране. При то Бикарс пошёл ещё дальше, он теперь и главные тренер сборной по флорболу, не за горами время, когда он станет тренировать бобслей и волейбол. И давно ни для кого не секрет, хочешь играть в команде Милюнса и Бикарса, не проблема, главное заплати, при чём не много и чуть-чуть хватит. Это Латвия, ребята!

 2. Tad jau labi, ka izlasē ir iekļauts Vociešķuks, protams, ka nav slikts spēlētājs, bet priekš šīs izlases viņš ir krietni par vāju. Šeit atkal Bāliņa principi, jeb ”man labāk patīk Viņš, jo senči bagātāki un dziļāk man ir dirsā ielīdis.”

 3. Kamēr šiem treneriem agstprātība, iedomība un varas kāre būs agstāka par taisnīgumu, atklātību, skaudību, mantkārību un godaprātu, neksa nemainīsies! Nav jau ko cepties, savā laikā Kalvītis atklāti pateica, ka U-18 un U-20 uzsauc treniņnometni, tāpēc viņa dēli spēlēja izlasē ceturtajā maiņā…. Šobrīd tādi “kalvīši” ir varāki, tāpēc saskaitāmo summa nemainās……. Lai puišiem veicas!!!!

 4. Likās, ka “prostitūcijas” jautājumu hokejā pavisam nesen noskaidroja Puče un Co, skaidri pasakot, ka, nē, nekas netiek pirkts, bet šoreiz arī mani pārsteidza Pārdaugavas gan kā komandas šīs sezonas salīdzinoši vājais U18 sniegums, līdz ar to LV izlases treneru jautājums, gan arī individuāli čaļu statistikas rādītāji LČ U-18! Virs uz LV izlases atlasi aicinātajiem ir pat 90 rezultatīvāki LV spēlētāji!!!! Voiceščuks 19., Mitrofanovs 35., Skrebeļs 40., Žuļevs 90. – kopējā statistika, taču bilde ir līdzīga arī sadalījumā pa pozīcijām! Jautājumi paliek neatbildēti, bet šaubas par GODĪGU UN NESAVTĪGU vēlmi pasaules līmenī rādīt labāko, kas mums ir, tomēr kļūst visai pamatotas… Un negaidiet, kad kāds par sava dēla nākotni LV hokejā norūpējies vecāks nāks un runās, un sauks uzvārdus! Šo te redzot, nevienam runāt negribas, bet neviens cits, kas nav LV bērnu hokejā iekšā, to nezina 😦

 5. Manuprāt, te darbs pētnieciskajā žurnālistikā – paņemiet un vienreiz IZPĒTIET un, ja varat un gribat, tad atbildiet uz konkrētiem jautājumiem, jo runa jau nav par biznesa turnīru (par to arī neviens neceptos), bet par MŪSU VALSTS IZLASI!

 6. Pēc tam atbrauks mājās, un treneri raustīs plecus, tēlos nezinīšus, sak, ko ta mēs, nav jau tai mūsu hokejā nekā labāka, ko iedod, ar to braucam…

 7. ņem spēlētājus tikai no Rīgas jūs iemetiet aci Liepājā , Ventspilī , Daugavpilī tur arī ir perspektīvi spēlētāji.

 8. nu ,ko
  man ir ideja, atļaujam nokomplektēt sastāvu undiānim. Interesanti zināt, kā tad izskatīsies latviajs u17 u18 un u20:))))

 9. nu ,ko
  un ja runā par bērnu hokeju, tad tue valda augstprātība. Jo patiesībā , ja ir talants un neesi pareizajā klubā tālāk nekur netiksi, ja nebūs vecāki , kuri atradīs pareizās durvis , kuras atslēgt.
  Bērniem ir jāspēlē, lai pēc 16 izkristalizētos talanti. Un mani tikai iepriecinātu doma, ka vienam klubam ir 2 vai pat 3 viena vecuma komandas saliktas pēc spējām. Bet u16 cik komandas ir Rīgā????? Nedomāju, ka šajā vecumā jāspēlē pieaugušo līgā.

 10. Un par atlasēm.
  Nekur un nekad neesmu redzējusi, ka piemēram ir izsludināta atlase, kurā bērns var pieteikties un viņu noraida , jo ir simtu viens bet….

  parasti vecāks pie u10 atjēdzas , ka ir kaut kāda Latvijas spēcīgākoi spēlētāju komanda par , kuras eksistenci neviens pat nezina.
  Pareizāk būtu , ka sezonas sākumā bērni piesakas, treneri pēta un izpēta. Tas būtu reāls stimuls . Katru gadu varētu pētīt , pamainīt. Bet kā teikt vai šāda godīga atlase ir iespējama neticu.

 11. Vai spēlētāji no jebkuras Latvijas komandas var pieteikties atlasēm ?un kur var atrast info par atlasēm u.t.t

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s