Hokejista karjeru Ābols sāka sešu gadu vecumā, kad pirmās iemaņas ierādīja treneris Helmuts Hicenbergs. Visilgāk Artis trenējies pie Mihaila Beskašnova. No sākuma spēlēja aizsardzībā, tad uzbrukumā kreisajā malā, pēc tam labajā, atkal kreisajā. Lielas atšķirības pat neesot, vien- no kuras puses jāskatās laukumā.

Lai arī hokejs ir komandu spēle, viņam reizēm patika trenēties vienam. Tam nevajagot lielu piespiešanos. Turklāt vairāku kilometru krosu skriešana pat visai labi patīk. Artis nav izņēmums. Arī viņam, tāpat kā daudziem amata brāļiem, nereti viss apnicis, un hokejam mests ar roku ne reizi vien. Tomēr ļoti ilgi bez tā iztikt nav izdevies. Artis gribēja kļūt par par Rīgas Tehniskās universitātes Mehāniskās fakultātes studentu. Izdevās. Taču jau pēc mēneša ledus laukums vilināja atpakaļ.

Jauniešu un junioru vecumā Arta Ābola pastāvīgais partneris bija Oļegs Jurenko, bet trešais kolēģis gandrīz katrā spēlē mainījās. Kad Artis kļuva par “Rīga/Stars” spēlētāju, vienā maiņā vēl bija Jānis Tomans un Aleksejs Hromčenkovs. Bet pirms tam visu runās virmoja viens nosaukums- “Dinamo”. Artim Ābolam tikšana meistarkomandā nebija pašmērķis. Viņš trenējās bez žēlastības un laiku pa laikam domāja, kāpēc tik daudzi sapņo par tikšanu šajā komandā. Ar laiku viss notika tā, kā tam bija jānotiek. Spēlējis kopā arī ar Oļegu Znaroku. Artim jau šķita, ka grūti atrast nesavaldītāku un viegli nokaitināmu spēlētāju kā viņš.

Profesionālu karjeru viņš sāka 1991.—1992. gada sezonā, spēlējot RASMS Rīga sastāvā, jau tajā pašā sezonā viņš pārcēlās uz citu Rīgas klubu — HK Pārdaugava Rīga , kuras sastāvā spēlēja līdz pat 1996. gadam, kad pārcēlās uz Zviedriju. Izlases rindās Ābols debitēja 1993. gadā, kad Latvija spēlēja C divīzijā. 7 spēlēs uzbrucējs guva 18 punktus. Tajā pašā sezonā Pārdaugavas kluba rindās Ābols izcīnija Latvijas hokeja čempiona titulu. Kopā Pārdaugavas komandā Artis aizvadīja 5 sezonas.

Pirmais ārzemju klubs bija Zviedrijas 4. līgā, Nittorps IK, 32 spēlēs uzbrucējs guva 52 punktus un kļuva par devīto rezultatīvāko spēlētāju līgā 1996./1997. gada sezonā. Pēc veiksmīgās sezonas Zviedrijā Artis pārcēlās uz Dāniju,kur viņš aizvadīja rezultatīvāko sezonu karjerā. Odense klubā 49 spēlēs uzbrucējs guva 94 punktus un kļuva par trešo rezultatīvāko spēlētāju līgā. Nākošo sezonu Ābols pavadīja Somijas otrajā līga, kur spēlēja divos klubos.

Karjeras labākos gadus Artis aizvadīja Zviedrijas otrajā līgā, Allsvenskan, Nyköpings HK komandas sastāvā. Zviedrijā latvietis nospēlēja trīs sezonas, līdz 2002./2003. gada sezonai, kad Artis atgriezās Dānijā uz vienu gadu. 2003./2004. gada sezona bija pēdēja, kad Ābols spēlēja ārzemēs un to viņš aizvadīja Nyköpings HK klubā. Kopumā Zviedrijas kluba rindās 149 spēlēs latvietis guva 138 punktus.

No 2003. līdz 2008. gadam viņš spēlēja Latvijas hokeja līgas klubā HK Rīga
2000 un ilgu laiku bija arī komandas kapteinis, bet 2008. gada februārī hokejists salauza plaukstas locītavu. Tās dēļ jūnijā Ābols paziņoja par profesionālā hokejista karjeras beigām.

2008. gadā kļuva par jaunizveidotā KHL kluba Rīgas “Dinamo” trenera palīgu — pirmās trīs sezonas bijis slovāka Jūliusa Šuplera palīgs, kopš 2011./2012. gada sezonas bija soma Pekas Rautakallio palīgs. 2012. gada 5. novembrī kļuva par “Dinamo” galvenā trenera pienākumu izpildītāju pēc Pekas Rautakallio atlaišanas.

2011./2012. gada sezonā bija Latvijas izlases galvenā trenera, Teda Nolana, palīgs. Pašlaik paralēli Rīgas “Dinamo” trenera darbam Ābols spēlē Latvijas hokeja čempionāta komandā HK Ozolnieki/Monarhs.

Vizītkarte:

Dzimis- 1973. gada 3. janvārī, Rīgā

Augums- 183 cm.

Svars- 92 kg.

Latvijas izlase- 106 spēles, 46 (24+22) punkti.

Sasniegumi- Piedalījies četros elites grupas pasaules čempionātos, četrkārtējs Latvijas čempions Rīgas-2000 sastāvā.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s