10 fakti par Doņeckas “Donbass” pirms spēles ar “Dinamo”

Posted: Oktobris 3, 2012 in Dinamo, Hokejs, KHL

 • Doņeckas “Donbass” ir ukraiņu komanda, kas KHL startē pirmo gadu. Šosezon komanda ir aizvadījusi 10 spēles 3 reizes uzvarējusi (divās no tām bullīšos), bet 7 reizes kapitulējusi citai komandai (četrās reizēs  bullīšos). Kopumā līdz šim 10 spēlēs “Donbass” ir guvusi 22 vārtus, bet ielaidusi 26. Līdz šim komanda ir iekrājusi 10 punktus. Rietumu konferencē komanda atrodas 14. vietā, bet kopvērtējumā 24. vietā.
 • Šo komandu trenē mums labi pazīstamais slovāku speciālists Jūlius Šuplers, kas strādāja ar Rīgas “Dinamo” komandu pirmās trīs sezonas un protams vārtsargu treneris ir latvietis Sergejs Naumovs.
 •  Šajā komandā spēlē 10 krievi, 8 ukraiņi, 4 slovāki, 4 somi, 3 čehi, 2 zviedri, pa vienam amerikānim, latvietim un baltkrievam. Komandas vidējais vecums ir 27,71 gads, vidējais augums 183,65 cm., bet vidējais svars 85,5 kg. 
 • Rezultatīvākais spēlētājs ir somu uzbrucējs Jani Tupurainens #12. Šī viņam ir pirmā sezona KHL, Doņeckas kluba rindās viņš 10 spēlēs guvis 7 vārtus. Toties rezultatīvākie aizsargi ir vesali četri, katrs guvis trīs punktus, tie ir: Jarsolavas Obšuts #43 (1+2), Oskars Bārtulis #7 (2+1), Kleis Vilsons #5 (0+3) un  Peters Podhradskis #37  (1+2).
 • Vecākais spēlētājs ir 36 gadus vecais slovāku aizsargs Jaroslavs Obšuts (“Dinamo” līdzjutējiem palicis atmiņā ar liktenīgo spēka paņēmienu pret Martinu Kariju), bet jaunākais spēlētājs ir 19 gadus vecais krievu uzbrucējs  Vladislavs Šaļimovs #23, kurš ir aizvadījis  KHL tikai vienu spēli.
 • Doņeckas “Donbass” ir viena no komandā, kas lokautu izmanto NHL spēlētāju iegādei. Tātad kopumā komandā spēlē trīs spēlētāji no NHL: aizsargs Antons Babčuks (Flames) #33 4 spēles hokejists punktus nav guvis, uzbrucējs Ruslans Fedotenko (Flyers) #20 4 spēlēs arī nav guvis nevienu punktu un pēdējais ir uzbrucējs Aleksejs Ponikarovskis (Jets) #9 4 spēlēs guvis vienus vārtus.
 • Komandas pamat vārtsargs ir Ēriks Ersbergs #40, kopumā šosezon zviedrs aizvadījis 10 spēles vidēji mačā ielaidis 2,22 vārtus, bet vārtu sargāšanas procents ir 93,0.
 • Pēdējo spēli “Donbass” ir aizvadījis 30. septembrī tiekoties ar Maskavas “Spartak”, šajā spēlē uzvaru izcīnija Maskava, 0:1 bullīšos.
 • Druzhba Arena, tā saucās halle, kurā notiek mājas spēles komandai. Šī arēna ir celta 1975. gadā, bet tai lieli uzlabojumi ir veikti divas reizes 2003. un 2011. gadā. Kopējais sēdvietu skaits ir 4 100.
 •  Komandas kapteinis ir Sergejs Varlamovs #44, bet asistenti Ruslans Fedotenko #20 un Jarsolavas Obšuts #43.

Spēles sākums 19:00, maču varēs vērot tiešraidē Viasat Sport Baltic kanālā, bet ierakstu 22:00 TV6. http://onhockey.ru/index.php?place=castalba&channel=10634

http://www.hcdonbass.comhttp://www.facebook.com/HockeyClubDonbass, https://twitter.com/HCDonbassEnghttp://www.youtube.com/user/HCDonbass.

Advertisements
Komentāri
 1. Anonīms saka:

  Labs raksts ta tureet……:)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s