Top 10 labākie NHL nedraftētie spēlētāji

Posted: augusts 28, 2012 in Hokejs, NHL

Šoreiz varēsiet uzzināt tos 10 spēlētājus, kas NHL tikuši bez drafta. NHL klubi viņus neievēroja, bet ar smagu darbu un neatlaidīgiem treniņiem spēlētāji sasniedz virsotni.

10. Andy McDonald. Sentluisas “Blues”.

Pirmais treneris Endijam bija viņa tēvs, kurš uzskatīja, ka hokejista vieta ir aizsardzībā. Pēc pirmās pavadītās sezonas OHA-B līgas klubā Strathroy Rockets komandā  treneris saprata, ka ar punktu gūšanu Endijam veicas labāk nekā aizsardzībā, tādējādi Makdonalds pārkvalificējās par uzbrucēju. Savas trīs pirmās hokejista karjera sezonās Endijs Strathroy Rockets sastāvā tika atzīts par komandas visu laiku vērtīgāko spēlētāju. 1995./.1996 gada sezonā kanādietis guva 87 punktus 57 regulārās sezonas spēlēs un tika atzīts par sezonas MVP, tāpat hokejistam bija labākais lietderības koeficents līgā. Pēc veiksmīgajām sezonām Rietumu Junioru Hokeja līgā hokejists pārvācās uz Kolgeitas universitāti, kur  NCAA  līgā kopumā četrās sezonās 143 spēlēs guva 155 punktus. 23 gadu vecums jau bija par vēlu, lai tiktu draftēts NHL, bet tāpat hokejists lielajā līgā tika. Kā brīvais aģents 2000. gadā Anaheimas “Ducks” vienība parakstīja līgumu ar hokejistu, jau pirmajā sezonā Endijs aizvadīja 16 spēles NHL un 2000. gada 3. decembrī atzīmējās ar pirmo punktu. Līdz 2007./2008. gada sezonai uzbrucējs bija uzticīgs “Ducks” komandai, bet tās sezonas vidū hokejists tikai aizmainīts uz “Blues”  vienību, kur spēlē vēl, jo projām. Tajā pašā gadā, kad Endiju aizmainīja viņš piedalījās pirmajā un pagaidām pēdējās NHL Zvaigžņu spēlē. 2006./2007. gada sezonā uzbrucējs ar “Ducks” komandu ieguva Stenlija kausu. Pašlaik 34 gadu vecumā Makdonalds ir aizvadījis 11 sezonas NHL un 648 spēlēs guvis 468 punktus, bet  play-off 50 spēlēs iekrājis 37 rezultatīvus punktus. Līgums ar Sentluisu hokejistam ir līdz nākošajai sezonai.

9. John Madden. Floridas “Panthers”.

Džona ceļš līdz NHL var teikt bija tāds pats kā Endijam, protams nianses bija citādākas. Lielo hokejista karjeru Džons uzsāka 16 gadu vecumā, pirmā komanda, kurā viņš spēlēja bija Alliston Hornets, kura pārstāv OHA-C līgu. Šajā klubā ir spēlējušas tādas zvaigznes kā Menijs Legasī, Derins Šanovs un citas liela un maza mēroga zvaigznes.  Pēc divām sezonām Alliston Hornets rindās Madens pārcēlās uz OHA-B līgas klubu Barrie Colts, kur trīs sezonās 86 spēlēs guva 228 punktus, bet play-off  13 spēlēs 19 punktus. Hokejists karjeru uzsācis bija ļoti labi, tad jau nāca universitāte un četras sezonas NCAA, gadu pirms universitātes Džonu draftēja OHL 11 .kārtā ar 173. numuru, bet tā arī šajā līgā hokejists neuzspēlēja. NCAA kopumā Madens piedalījās 160 spēlēs un guva 180 punktus. Mičiganas universitātē uzbrucējs uzstādija rekordu, ko vēl, jo projām nav neviens pārspējis 23 mazākumā gūti vārti 160 spēlēs. 1997. gadā uzbrucējs noslēdz līgumu ar “Devils” komandu. 1999./2000. gada sezonā Džons aizvadīja pilnu sezonu NHL, tajā pašā laikā ar 32 punktiem palīdzēja Ņūdžersijai izcīnīt pagaidām pēdējo Stenlija kausu, bet sev pirmo. Kopumā 10 sezonās “Devils” komandā kanādietis aizvadīja var teikt visu savu hokejista karjeru, pēdējās četrās sezonās uzbrucējs bija kapteiņa asistents. Toties vispār pēdējās trīs sezonas hokejists aizvadīja atšķirīgos klubos, Čikāgas “Blackhawks”, Minesotas “Wild” un Floridas “Panthers”. Savā hokejista karjerā vēl Madens ticis apbalvots par labāko aizsardzībā spēlējošo uzbrucēju un ticis pie diviem Stenlija kausiem. Džons Madens bija viens no labākajiem spēlētājiem, kas mazākumā efektīvi vilcina laiku un vēl, jo projām ir ļoti ātrs slidotājs. Pašlaik 39 gadu vecumā hokejistam ar nevienu klubu līgumsaistības nav, bet par karjeras beigšanu Madens nav paziņojis.

8. Sean Avery. Ņujorkas “Rangers”.

Ja tu ienīstu šo spēlētāju, tad viņš savu ir panācis, jo tāds ir Šona darbs, provacēt, provacēt un vēl vienu reizi provacēt. Pilnajā vārdā Šons Kristofers Eiverijs, savu lielo hokejista karjeru uzsāka 15 gadu vecumā, kad spēlēju Midget  līgas komandā Markham Islanders, 70 spēlēs viņš atzīmējās ar 115 punktiem. Pēc veiksmīgās sezonas Šons tika draftēts OHL 3. kārtā ar 40. numuru to izdarīja Owen Sound Platers klubs, pirmajā sezonā šī kluba rindās hokejists 58 spēlēs guva 31 punktu, bet  play-off 4 spēlēs vienu. Šajā klubā spēlēja tādas zvaigznes kā Dens Snaiders (mira 2003. gadā, kad viņš ar Denija Hitlija vadīto automašīnu ietriecās sētā) un Kērtis Senfords. Kopā Šons aizvdīja divarpus sezonas šajā klubā, 1999. gadā  Eiverijas pārvācās uz citu OHL klubu, tajā 88 spēlēs uzbrucējs guva 123 punktus, bet  play-off 10 spēlēs 8 punktus. 2000. gadā (20 gadu vecumā) viņu ievēroja Detroitas “Red Wings” klubs un Šons noslēdza līgumu ar komandu. Pirmā sezona AHL bija diezgan veiksmīga 58 spēlēs gūti 23 punkti un nopelnītas 304 soda minūtes, nākošajā sezonā Šons debitēja NHL, kopumā piedaloties 36 spēlēs kanādietis guva 4 punktus. Diemžēl treneri vēl uzbrucēju nepielaida play-off, ja tomēt tas būtu noticis Šons varētu redzēt savu vārdu uz Stenlija kausa. Šajā klubā Eiverijs uzturējās vēl vienu sezonu līdz tika aizmainīts uz Losandželosas “Kings” komandu. Losandželosā uzbrucējs aizvadīja trīs sezonas, šo sezonu laikā divas reizes Šons nopelnīja visvairāk soda minūšu no visiem NHL spēlētājiem,  2003./2004. gada sezonā 261, bet 2005./2006. 257. Šo gadu laikā kanādietis pamanījās izkauties ar savu komandas biedru Dastinu Braunu, tas noticis kādu reizi ģērbtuvēs, vēlāk spēlētāji sacīja, ka tas bija kaut kas līdzīgs vidusskolas kautiņam. 2006./2007. gada sezonas vidū Šonu aimzainīja uz Ņujorkas “Rangers” komandu. Tikai 29 spēlēs hokejists guva 20 punktus, bet nākošajā sezonā 57 spēlēs jau 33. 2008. gadā Dalasas “Stars” komanda noslēdza četru gadu līgumu ar Šonu par 15,5 milj. $. Par nelaimi pēc 23 spēlēm hokejists atgriezās Ņujorkā. Pēc vienas no kārtējām diskvalifikācijām “Stars” vadība pateica, ka pacietības mērs ir pilns un līgums ar hokejistu tika lauzts. Tā līdz pagājušajai sezonai Eiverijs spēlēja “Rangers” komandā, bet Ņujorkas vadību sāka neapmierināt uzbrucēja spēle. Pēdējā sezonā NHL hokejistam bija vissliktākā karjerā, 15 spēlēs gūti 3 punkti, vēlāk viņš tika nosūtīts uz AHL, kur 7 spēlēs guva tik pat punktus. Sezonas vidū vēl tika runāts, ka Eiverijs varbūt spēlēšot KHL. Pašlaik 32 gadu vecumā Šonam nav līgums ar nevienu komandu.

7. Brian Rafalski. Detroitas “Red Wings”.

Savu pirmo soli uz NHL Braiens spēra 17 gadu vecumā, kad sāka spēlēt USHL līgā. Savu pirmo sezonu aizsargs aizvadīja diezgan labi, 47 spēlēs gūstot 23 punktus kļuva par rezultatīvāko aizsargu komandā. Aizvadot labu sezonu amerikānis sāka mācīties Viskonsinas universitātē, kur četrus gadus apguva hokeja iemaņas NCAA. Ar katru gadu hokejists progresēja un sāka ar vien vairāk gūt punktus. Kopā šajā sezonās Braiens piedalījās 150 spēlēs un guva 100 punktus. Tad sākās grūtākais brīdis, Rafalskim vajadzēja pārvākties uz Eiropu, lai slīpētu savu meistarību Somijā un Zviedrijā. Vienu sezonu hokejists nospēlēja Zviedrijas augstākās līgas rindās, klubā Brynäs, diemžēl  ar punktu gūšanu tur neveicās.  Pēc tam jau trīs gadi Somijā, viena sezona HPK, bet divas HIFK, lūk šeit gan Rafalskim veicās. Kopā trīs gados Somijā 142 spēlēs amerikānis guva 111 punktus, bet play-off 30 spēlēs 36 punktus. Šo aizsargu protams ievēroja NHL, bet viņam jau bija 26 gadi, vienalga Ņūdžersija bez drafta un AHL ielaida hokejistu pasaules stiprākajā hokeja līgā. Savas pirmās 7 sezonas NHL aizsargs aizvadīja Ņūdžersijā, tāpat pa reizei Braiens uzspēlēja Amerikas izlasē. Pirmajā sezonā hokejists 75 spēlēs guva 32 punktus, bet play-off 23 spēlēs tika gūti 8 punkti. Tajā pašā sezonā hokejists jau ieguva Stenlija kausu un tika atzīts par labāko jauno spēlētāju līgā. Līdz 2007. gadam aizsargs bija piedalījies divās zvaigžņu spēlēs, ieguvis sudraba medaļu ar ASV izlasi olimpiādē un guvis visvairāk punktus (18) kā aizsargs play-off 2001. gadā. 2007. gadā Rafalskis noslēdza piecu gadu līgumu ar Detroitas “Red Wings” komandu. Vienu gadu pēc līguma noslēgšanas aizsargs sasniedza savu rezultivitātes rekordu, vienā sezonā 78 spēlēs hokejists guva 59 punktus, bet play-off 18 spēlēs 12 punktus. Pēdējā sezona hokejistam bija 2010./2011., pēc kuras viņš paziņoja par karjeras beigšanu. Iespējams veselības problēmas amerikānim to lika, jo tajā sezonā viņš piedalījās 63 spēlēs un guva 48 punktus, bet  play-off 11 spēlēs 3 punkti. Tas ir diezgan neslikts rādītājs, tā arī hokejists savu līgumu līdz beigām neatsrādāja. Vēl savā karjerā Braiens ir ieguvis Pekas Rautakalio balvu kā sezonas labākais aizsargs Somijā, ar “Red Wings” 2008. gadā ieguvis pēdējo Stenlija kausu, bet savā pirms pēdējā sezonā Vankūveras Olimpiskajās spēlēs ar ASV ieguvis sudraba medaļu, ticis atzīts par turnīta labāko un rezultatīvāko spēlētāju. Interesanti ir tas, ka visās 11 sezonās, kuras aizsargs aizvadījis NHL klubs ir kavalificējies play-off.  

6. Antti Niemi. Sanhosē “Sharks”.

Somu vārtsargs Niemi savas pirmās 7 sezonas (1998-2005) aizvadīja dzimtenes klubā Kiekko-Vantaa, kur spēlēja visās vecuma grupās. Neviens cilvēks nevarēja pateikt, ka šis vārtsargs spēlēs NHL, jo Niemi savos pirmajos hokejista gados nebija pārāk labs. 2000. gada sezona vārtsargam bija vissliktākā karjerā 4 spēlēs Kiekko-Vantaa sastāvā viņš vidēji spēlē ielaida 6,86 vārtus, toties citi vārtsargi 17 gadu vecumā jau rādija labāku sniegumu. Pirmā nopietnā sezona Niemi bija 2002./2003. gadā, kad Somijas otrās augstākās līgas ietvaros 6 spēlēs vārtsargs ielaida 2,63 vārtus spēlē un tajā pašā sezonā izcīnija Mestis līgas sudraba medaļu. Interesanti ir tas, ka šo gadu laikā Niemi piestrādāja par ledus tīrītāju.  2005. gadā vārtsargs iesoļoja savā pirmajā augsta līmeņa komandā “Pelicans”. Šis klubs spēlēja Somijas augstākajā līgā un pirmajā sezonā hokejists rādija atzinīgu sniegumu 40 spēlēs vidēji ielaisti 2,73 vārti mačā. Pēc nākamajām veiksmīgajām sezonām Niemi tika uzaicināts uz Somijas izlasi Eirotūres posmā, savā valstsvienības sastāvā viņš piedalījās 3 spēlēs un vidēji ielaida 2,71 vārtus spēlē. 2007./2008. gada sezona bija pēdējā savā dzimtenē, jo 2008. gada vasarā no brīvo spēlētāju tirgus Niemi parakstīja līgumu ar Čikāgas “Blackhawks” komandu. Savā pirmajā sezonā hokejists 38 spēles aizvadīja AHL, bet 3 jau lielajā līgā, kurā vidēji ielaida 3,40 vārtus. Nākamā sezonā Anti izdarīja ļoti lielu darbu, jo tika NHL pamatsastāvā un uz play-off spēlēm izkonkurēja Kristobalu Uē. Savās pirmajās 22 NHL play-off spēlēs vārtsargs ielaida 2,63 vārtus un uzstādija jaunu rekordu, vienā sērijā nospēlējot divas “sausās” spēles. Tas bija viens no iemesliem kāpēc “Blackwawks” izcīnija Stenlija kausu. Šo vārtsargu ievēroja arī citi klubi un “Sharks” komanda bija viena no tām, kas piedāvāja vilinošāko līgumu. Savā pirmajā sezonā Sanhosē klubā Niemi nopelnīja 2 milj. $, bet pēc tās sezonas viņš parakstīja četru gadu līgumu ar šo klubu, līguma kopējā vērtība ir 15,2 milj. $.

5. Dan Boyle. Sanhosē “Sharks”.

Savu hokejista karjeru aizsargs uzsāka CJHL līgas klubā Gloucester Rangers, kur pirmajā sezonā 4 spēlēs guva 1 punktu, toties nākošajos divos gados kopā 108 spēlēs Dens guva 154 punktus. Ieskrējienu karjerai aizsargs bija uzsācis, tad jau nāca studiju laiks un četras sezonas NCAA līgas komandā Miami Universitāte. Savā pirmajā sezonā hokejists jau kļuva par rezultatīvāko spēlētāju komandā savācot 26 punktus 35 spēlēs. Kopā četrās sezonās Boils piedalījās 148 spēleš un guva 147 punktus. 1998. gadā Dens noslēdza līgumu ar Floridas “Panthers” komandu. Pirmos divus gadus hokejists vairāk spēlēja fārmklubā, bet dažas reizes tika arī izsaukts uz augšu. Pirmajā sezonā kanādietis piedalījās 22 spēlēs NHL un guva 8 punktus. 2000. gadā aizsargs aizvadīja gandrīz pilnu sezonu NHL, kopā 69 spēlēs gūti 22 punkti. Nākošajā sezonā aizsargs Floridas komandas rindās aizvadīja 25 spēles līdz tika aizmainīts uz Tampabejas “Lightning” komandu. Šajā komandā hokejists aizvadīja savas labākās karjeras sezonas. Savā pirmajā pilnajā sezonā Tampas komandas rindās Boils sasniedza savu rezultivitātes rekordu 77 spēlēs gūti 53 punkti, bet play-off 11 spēlēs 7 punkti. Kopā “Lightning” komandā Dens aizvadīja 5 savas karjeras veiksmīgākās sezonas. 2008. gadā Denam sākās karjera Sanhosē “Sharks” komandā. No tās sezonas līdz pat šodienai kapteiņa asistenta pienākumus pilda viņš. Kopumā NHL 833 spēlēs kanādietis ir guvis 505 punktus, bet play-off 89 spēlēs 58. Pašlaik 36 gadu vecumā Boilam ir līgums ar “haizivju” komandu līdz 2013./2014. gada sezonai.

4.  Martin St. Louis. Tampabejas “Lightning”.

Martins uzauga Kanādas pilsētā Lavalā, kur arī sāka savas hokejista gaitas. Pirmo hokejista sezonu kanādietis nospēlēja Kvebekas MAAA līgā, kur 42 spēlēs guva 103 punktus, bet play-off 12 spēlēs 22 punkti. Gadu vēlāk līgums uz vienu sezonu tika parakstīts ar Centrālās juniora hokeja līgas klubu, arī šajā līgā Senluī veicās ļoti labi  31 spēlē gūti 87 punkti. Studiju laikā uzbrucējs spēlēja NCAA līgā kopā ar pašreiz slaveno vārtsargu Timu Tomasu. Pirmajās divās sezonās Martins guva 122  punktus, treneris un spēlētāji redzot Senluī cīņassparu un neatlaidību iecēla viņu par kapteini uz nākošajām divām sezonām. Pēc studijām 22 gadu vecumā Martinam bija jāizlemj  cīnīties par NHL vai vēl vienu gadu iekrāt pieredzi, viņš apvienoja abus. Sezonas sākumu kanādietis uzsāka IHL, bet sezonas beigās jau bija Kalgarī “Flames” sistēmā. Lai arī pirms sezonas uzbrucējs tika uzaicināts uz Otavas “Senators” nometni, līgumu ar hokejistu parakstīja “Flames”. Nākošās divas sezonas viņš lielākoties pavadīja AHL, bet ik pa laikam tika izsaukts uz NHL. NHL debiju hokejists piedzīvoja 1998./1999. gada sezonā, kad “liesmu” sastāvā piedalījās 13 spēlēs un  guva 2 punktus. 2000. gadā Senluī parakstīja līgumu ar Tamabejas komandu uz diviem gadiem. Savā pirmajā pilnajā sezonā viņš guva 40 punktus 78 spēlēs un bija komandas 4. rezultatīvākais spēlētājs. Diemžēl nākošās sezonas beigās Martins smagi salauza kāju, bija pat iespēja, ka karjeru viņš beigs, bet, nē! 2002./2003. gada sezonā Senluī  guva 70 punktus 82 spēlēs un play-off 11 spēlēs 12 punkti. Lūk nākošā sezona kanādietim iespējam bija labākā karjerā, ne jau tāpēc, ka tika gūti visvairāk punkti, bet gan tas, ka tika izcīnīts Stenlija kaus. Ieskaitot play-off un regulārās sezonas spēles viņš guva 118 punktus 105 spēlēs. Tajā pašā sezonā Senluī bija labākais lietderības koeficents līgā (+35), visvairāk punkti sezonās (94), visvairāk piespēles play-off (15) un vēl MVP! Pēc tās sezonas Martins tika iecelts par kapteiņa asistentu līdz pat šodienai. Rezultatīvākā sezona viņam bija 2006./2007., kad 82 spēlēs tika gūti 102 punkti. Savas karjeras laikā vēl Martins ir guvis daudz apbalvojumu. Pašlaik 37 gadu vecumā viņš ir aizvadījis 931 spēli NHL guvis 852 punktus, bet play-off 63 spēlēs 68 punkti. Līgums ar “Lightning” komandu hokejistam ir līdz 2014./2015. gada sezonai.

3. Ed Belfour. Beidzis karjeru.

Edvards Džons Belfors dzima 1964. gadā dzima Kanādas pilsētā Karmanā un uzauga spēlējot hokeju. 18 gadu vecumā Eds debitēja Metropolitanas junioru hokeju līgā, savā pirmajā sezonā vārtsargs piedalījās 14 spēlēs un vidēji mačā ielaida 4,99 vārtus. Tomēr,lai arī izskatījās, ka nekāds profesionālis viņš nebūs, ar katru sezonu Belfors auga. Aizvadot trīs sezonas Winkler Flyers klubā Eds  21 gadu vecumā sāka mācīties universitātē un paralēli spēlēja hokeju NCAA. Savā pirmajā un vienīgajā sezonā Ziemeļ Dakotas komandā 33 spēlēs vidēji spēlē ielaida 2,43 vārtus un kļuva par NCAA čempionu. Vēl, jo projām kā nedraftēts spēlētājs vārtsagrs aizvadīja divas sezonas IHL. Savā pirmajā sezonā šajā līgā kanādietis tika atzīts par labāko jauno spēlētāju. Toties nākamo sezonu pusi viņš aizvadīja IHL, bet otru  Čikāgas “Blackhawks” komandas rindās. Savu īsto slavas stundu hokejists sajuta 1990./1991. gada sezonā, kad Čikāgas komandas rindās Eds piedalījās 52 spēlēs un vidēji spēlē ielaida 2,70 vārtus, bet play-off 18 spēlēs 2,47. Tajā pašā sezonā viņam bija vismazāk ielaisto vārtu NHL un viņš kļuva par sezonas labāko vārtsargu un labāko jauno spēlētāju. Kopumā Eds aizvadīja 8 sezonas “Blackhawks” komandā un šo sezonu laikā spēlējis vairākas reizes Zvaigžņu spēlē, ticis atzīts par sezonas labāko vārtsargu un divas reizes sezonā ielaidis vismazāk vārtu vidēji spēlē starp vārtsargiem. 1997. gadā Edu aizmainīja uz Sanhosē “Sharks” komandu, diemžēl šajā komandā vārtsargs pavadīji tikai 13 spēles. Nākošais klubs bija Dalasas “Stars” ,kurā hokejists sasniedza ļoti augstus rezultātus, pirmajā sezona 61 spēlēs Eds vidēji mačā ielaida tikai 1,88 vārtus, tas bija viņa personīgais rekords. Vismazāk vārtus vidēji spēlē viņš ielaida nākošā gada play-off , kad 23 spēlēs kanādietis ielaida 1,67 vārtus vidēji mačā. Dalasas klubā vārtsargs nospēlēja 5 sezonas līdz viņš nonāca Toronto “Maple Leafs” komandā. Šinī klubā vairs negāja tik labi kā iepriekš, bet tomēr vērtība nebija zudusi. Pēdējais NHL klubs Edam bija Floridas “Panthers” 2006./2007. gada sezonā, 58 spēlēs viņš vidēji spēlē ielaida 2,77 vārtus. Toties pēdējais klubs karjerā bija Zviedrijas 2. augstākās līgas komanda Leksand, šā kluba rindās Belfors 20 spēlēs vidēji mačā ielaida 1,79 vārtus. Vēl interesants fakts ir, ka Edam bija iesauka Ērglis, jo viņa vārtsarga ķiveri visu karjeru rotāja Ērgļa simbols.  Pašlaik 47 gadu vecumā Edijs ir beidzis karjeru un nomā daļu no CHL komandas Allen Americans. Nesen Edijs tika iekļauts Hokeja Slavas zālē.

2. Peter Stastny. Beidzis karjeru.

Savu hokejista karjeru Stastnijs uzsāka Čehijā klubā HC Slovan Bratislav. Jau 19 gadu vecumā uzbrucējs debitēja lielajā līgā un pirmajā sezonā 32 spēlēs guva 28 punktus. Tajā pašā sezonā viņš debitēja lielajā izlasē un PČ Čehoslovākijas sastāvā 9 spēlēs izcēlās ar 12 punktiem. Peters palīdzēja savai valstsvienības izlasei izcīnīt zelta medaļas. Ar katru sezonu uzbrucējs meistarībā auga līdz viņam 1980. gadā piedāvāja spēlēt NHL. Šo piedāvājumi Stastnijs apstiprināja un aizbēga pāri okeānam uz NHL klubu Kvebekas ”Nordiques” . Savā pirmajā sezonā Z-Amerikā 77 spēlēs hokejists guva 109 punktus, bet play-off ,  5 spēlēs 10 punkti. Jau pēc pirmās sezonas varēja saprast šis ir viens no lielākajiem atradumiem. Kopumā Kvebekas ”Nordiques” sastāvā Stastnijs nospēlēja 10 sezonas un katrā guva ne mazāk kā 70 punktus. Šajā laikā viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem bija Kvebekas fani, kuri var teikt lika iemācīties Peteram franču valodu.  34 gadu vecumā 1990. gadā Peters tika aizmainīts uz Ņūdžersijas “Devils” vienību, tad ar katru gadu Stastnijam reitingi krita līdz 37 gadu vecumā viņš atgriezās Čehijā HC Slovan Bratislava sastāvā uzbrucējs nospēlēja 4 spēlēs kopumā guva tik punktus cik spēļu. Tomēr Stastnijs vēlējās atgriezties NHL, tajā pašā sezonā viņš parakstīja līgumu ar Sentluisas “Blues” komandu un 17 spēlēs guva 16 punktus. Nākošajā sezonā  6 spēlēs Slovāks guva 2 punktus un beidza hokejista karjeru. Savā karjeras laikā Peters ir piedalījies 6 NHL Zvaigžņu spēlēs, ticis iekļauts Hokeja Slavas zālē ir  pārspējis un uzstādijis vairākus NHL rekordus. Pašlaik 55 gadu vecumā  Peters strādā Eiropas Parlamentā Slovākijas valsts ietvaros.

1. Wayne Gretzky. Beidzis karjeru.

Šis spēlētājs neprasa komentārus, gandrīz neviens cilvēks, kurš neintresējās par hokeju ir dzirdējis par šo slaveno hokejistu. Jau no bērnības dienām varēja redzēt, ka mazais Greckis nākotnē būs liela zvaigzne. Viņš atšķīrās uz citu fonu ar savu meistarību, rezultivitāti un cīņassparu. Veins vienmēr spēlēja pie vecākiem bērniem, jo viņš  bija pārāk labs priekš sava gadiem. Savu hokejista karjeru Veins uzsāka 14 gadu vecumā spēlējot OHA-B līgā un pirmajā sezonā viņš jau guva 60 punktus 28 spēlēs. Nākošajā sezonā viņš spēlēja divās līgās OHA-B un OMJHL, šajās abās līgās kanādietim gāja ļoti rezultatīvi. 17 gadu vecumā Greckis debitēja WHA jeb tagadējā , tajā gadā viņš parakstīja līgumu ar Edmontonas “Oilers” vienību. Pirmajā sezonā uzbrucējs piedalījās 72 spēlēs un guva 104 punktus, bet play-off 10 spēlēs 20 punkti. Kopā Edmontonas klubā Greckis nospēlēja savas 10 labākas karjeras sezonas. Starpcitu, no 1981-1986 gadam Veins bija guvis 1036 punktus un tas bija tikai regulārajā sezonā.  Vēl viņš palīdzēja savai komandai izcīnīt 4 Stenlija kausus, bet pats individuāli Greckis uzstādija jaunus NHL rekordus un neskaitāmas reizes tika atzīts per labāko visādās jomās. Tad pēkšņi un negaidīti Grecki aizmainīja uz Losandželosas “Kings” komandu. Diemžēl varēja redzēt, ka  tas vairs nav tas Greckis, kurš guva 200 punktus sezonā. Tomēr savu naudu viņš atpelnīja un atkal var teikt visas 8 sezonas bija rezultatīvākais spēlētājs karaļu rindās. Rūgtums noteikti arī bija viņam pašam, ka Stenlija kausu virs galvas zvaigzne vairāk nepacēla. Viens no iemesliem kāpēc bija Marks Mesjē, kurš bija ilgadējs draugs un piespēļu dalītājs Veinam. Savas pēdējās trīs sezonas Veins nospēlēja Ņujorkas “Rangers” vienībā. 1997. gadā “Rangers” uzbrucēju Veinu Grecki nosauca par labāko spēlētāju NHL vēsturē. Pēdējā sezonā kanādietis nospēlēja 70 spēlēs un guva 62 punktus. Vēl Greckis ir iekļauts IIHF un NHL Slavas zālē. Ar Kanādas valstsvienību Veins izcīnija 3 zelta medaļas, 2 sudraba un 2 bronzas godalgas. Vēl, jo projām Greckis ir rezultatīvākis spēlētājs NHL vēsturē kopā uzbrucējs piedalījās 1487 spēlēs un guva 2857 punktus, bet play-off 208 spēlēs 382 punkti. Pašlaik 51 gadu vecumā Veins ir hokeja apgrozībā. Beidzot savu karjeru Greckis no 2005.-2009. gadam bija treneris Fīniksas “Coyotes” komandai, bet diemžēl viņam šis darbs nebija piemērots.

Advertisements
Komentāri
  1. Anonīms saka:

    Tu esi lielisks

  2. Jusper saka:

    “17 gadu vecumā Greckis debitēja WHA jeb tagadējā NHL” WHA nekad nav pārtapis par NHL 😉 konkurējoša līga no 72 līdz 79 gadam, kas izmantoja gandrīz to pašu politiku ko KHL – maksāja lielākas algas nekā NHL

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s