Šajā rakstā varēsiet iepazīties ar iespējams labākajiem kaušļiem 2011./2012. gada sezonā NHL.

10. Krystofer Barch. Dalasas “Stars”, Floridas “Panthers”.

108 kg smagais uzbrucējs pagājušo sezonu aizvadīja divos klubos. Kopš 2006. gada Kristofera mājvieta bija Dalasa, kopā 6 sezonās uzbrucējs aizvadīja 263 spēles, guva 26 punktus un nopelnīja 578 soda minūtes. Šajos gados Kristofers ļoti progresēja, jo ar katru sezonu viņa cīņas bija pārliecinošākas. 7. decembrī uzbrucējs tika aizmanīts uz Floridas “Panthers” komandu. Sezonas noslēgums bija ļoti labs, Kristofers 41 spēlē guva 5 punktus un nopelnīja 91 soda minūti. Tafgaju sāka respektēt, pēc tam, kad viņš ”nolika” gar zemi Džoudiju Šeliju un iedeva pa ūsām vienam no visu laiku labākajiem kaušļiem Georgam Parosam. Tāpat kā katru cienoš kauslis, Kristofers pa reizei pajokoja par kādu no NHL spēlētājiem. Janvāra mača laikā viņš pajokoja, ka Subans saņēma spēles diskalifikāciju, jo paslīdēja uz banāna mizas.  Šosezon Kristofers piedalījās 12 cīņās un 6 no tām uzvarēja.  Kopā NHL uzbrucējs ir piedalījies 304 spēlēs, guvis 31 punktu un nopelnījis 669 soda minūtes. Nākošās divas sezonas Kristofers aizvadīs “Devils” komandā.

9. Michael Rupp. Ņujorkas “Rangers”.

32 gadus vecajam kauslim pēdējās sezonas ir bijušas diezgan labas gan rezultivitātē, gan soda minūtēs. Mikaels ir draftēts divas reizes, 1998. gadā draftēja Ņujorkas “Islanders” 1. kārtā ar 9. numuru, bet divus gadus vēlāk Ņūdžersijas “Devils” 3. kārtā ar 76. numuru. Rups ir diezgan ass un neērts spēlētājs, jo no viņa var sagaidīt viss kaut ko. Pagājušosezon Rups aizvadīja Ņujorkas “Rangers” komandā, vēl viņš ir spēlējis Ņūdžersijas “Devils”, Fīniksas “Coyotes”, Kolumbusas “Blue Jackets” un Pitsburgas “Penguins” komandās. Interesanti ir tas, ka 2003 gada Stenlija kausa finālā, “Devils” komandas sastāvā, Rups guva savus pirmos vārtus play-off , tieši šie bija uzvaras vārti un “Devils” ieguva Stenlija kausu.  Tāpat pagājušās sezonas “Winter Cllasic” laikā Rups guva divus vārtus un pēc vieniem vārtiem “salutēja” kā Jaromirs Jāgrs (http://ej.uz/7d8i). Vēl Rups pagājušo sezon noslēdza četru gadu līgumu ar “Rangers” komandu; kautiņu bilance 7 uzvarētas no 13.    

8. Chris Neil. Otavas “Senators”.

Ļoti daudzpusīgs spēlētājs, var izkauties, iemest smukus vārtus un kārtīgi sapurināt komandu. Visas 11 NHL pavadītās sezonas aizvadījis “Senators” komandā, kura viņu draftēja 1998. gadā 6. kārtā ar 161. numuru. Nīls salīdzinājumā ar citām sezonām savas kaušanās prasmes pielieto mazāk, to var redzēt arī pēc gūtajiem punktiem. Pagājušosezon Nīls piedalījās 72 spēlēs, guva 28 punktus un nopelnīja 178 soda minūtes. Toties savus divus miljonus $ sezonā ir gārtīgi atpelnījis. 2009. gadā Neils noslēdza četru gadu līgumu ar “Senators” pa 8 miljoniem $, toties nesen Nīls noslēdza trīs gadu līgumu ar “Senators” komandu. NHL kopumā uzbrucējs aizvadījis 731 spēli guvis 200 punktus un nopelnījis 1861 soda minūti, play-off 81 spēlē guvis 15 punktus un nopelnījis 153 soda minūtes. Pagājušosezon hokejists piedalījās 10 cīņās un 7 no tām uzvarēja, toties viņa kompanjons Zenons Konopka 18 cīņās uzvarēja tikai 6 reizes.

7. Ryan Reaves. Sentluisas “Blues”.

Raiena tēvs Vilards Rīvs bija izcils futbolists. Savu izcilību viņš apliecināja ar asu un bezkaunīgu rīcību. Kā saka ābols no ābeles tālu nekrīt, to var atiecināt uz Raienu, viņš raksturā ir tāds pats kā tēvs, tāpēc arī tagad spēlē NHL. 103 kilogramus smago hokejistu 2005. gadā draftēja Sentluisas “Blues” komanda 5. kārtā ar 156. numuru. Toties savu pirmo NHL spēli Rīvs piedzīvoja tikai 2010. gada 11. oktobrī, kad “Blues” komanda tikās ar Anaheimas “Ducks” vienību. Jau pirmajā spēlē uzbrucējs apliecināja, ka NHL var spēlēt. Interesanti ir tas, ka savus pirmos NHL vārtus Rīvs guva 2011. gadā, kad Sentluisa tikās ar “Ducks” komandu. Pēc ienākšanas NHL uzbrucējs vairs nav devies atpakaļ uz AHL, jo savu lomu komandā ir atradis.  Kopā NHL Rīvs ir piedalījies 88 spēlēs  guvis 8 punktus un nopelnījis 202 soda minūtes, toties play-off 2 spēlēs nav izcēlies ne ar ko. Uzbrucējam līgums ar “Blues” komandu ir līdz 2013./2014. gada sezonai. Pagājusī sezonā Rīvs piedalījās 13 cīņās un 7 no tām uzvarēja.

6. Arron Asham. Pitsburgas “Penguins”.

Jaudīgs spēlētājs, kurš ir ļoti neērts jebkuram pretiniekam. 1996. gadā 3. kārtā ar 71. numuru uzbrucēju draftēja Monreālas “Canadiens” komanda. Monreālas kluba sistēmā Ešams spēlēja 4 sezonas. Katru sezonu Ešams uzspēlēja gan NHL, gan AHL, bet lielāko daļu pavadīja NHL. 2002. gadā Ašams tika aizmainīts uz Ņujorkas “Islanders” klubu, kurā jau pirmajā sezonā guva visvairāk punktu NHL līdz šim (34). Pēc četrām veiksmīgām aizvadītām sezonām “Islanders” klubā, uzbrucējs parakstīja viena gada līgumu ar “Devils” komandu. Ņūdžersijā Ašams aizvadīja vienu no sliktākajām sezonām NHL, 77 spēlēs 10 gūti punkti un nopelnītas 84 soda minūtes. Pēc 2007./2008. gada  sezonas uzbrucējs kļuva par brīvo aģentu un drīz vien Ešamu paspārnē paņēma Filadelfija. Kā uzbrucējs pats esot izteicies, tad šis ir bijis viņa bērnības sapņu klubs, vēl viņš sacīja, ka priekš paša šis ir visslabākais klubs, jo tas spēlē agresīvu un ātru hokeju. Aizvadot divas sezonas “Flyers” komandā 2010. gadā Ešams parakstīja viena gada līgumu ar “Penguins” komandu. Uzbrucējs šajā klubā pavadīja divas sezonas un tagad nākamās divas sezonas aizvadīs “Rangers” komandā. Pagājušajā sezonā uzbrucējs piedalījās 64 spēlēs, guva 16 punktus un nopelnīja 76 soda minūtes, toties 3 play-off  spēlēs Ešams nopelnījas 10 soda minūtes, bet pie punktiem netika. Tāpat viņam ir ļoti labs kautiņu procents pagājušajā sezonā 86%, 8 cīņās 7 uzvaras. NHL kopumā Ešams piedalījies 756 spēlēs, guvis 204 punktus un nopelnījis 904 soda minūtes.

5. George Parros. Anaheimas “Ducks”.

Pagājusī sezona cīnītājam Parosam nebija no tām veiksmīgākajām, jo traumu dziedēšanai bija jāvelta pus sezona. Visvairāk sezonas Paros aizvadījis Anaheimas “Ducks” vienībā, bet vēl pa vienai Losandželosas “Kings” un Kolorādo “Avalanche” komandās. Kopā “Ducks” rindās Paros aizvadījis 356 spēles  guvis 28 punktus un nopelnījis 812 soda minūtes. Interesanti ir tas, ka viņš ir atzīts par NHL gudrāko hokejistu. Šis tafgajs ir absolvējis Prinstonas universitāti, kurā iemācijies ekonomikas pamatus. Tāpat pirms neilga laika uzbrucējs izveidoja savu firmu, kura piegādā dzeramo ūdeni veikaliem. Kopā ar savu sievu Džordžs ir arī izveidojuši savu apģērbu līniju. Viens no iemselim kāpēc Paros ir ļoti labs kauslis ir viņa garās rokas, jo tādējādi pretiniekam ir grūtāk izdarīt sitienu, bet pašam vieglāk. Lielākais karjeras sasniegums Parosam vienozīmīgi ir 2007. gadā iegūtais Stenlija kauss, lai arī play-off viņš piedālījās tika 5 spēlēs, savu pienesumu komandai uzbrucējs deva. 1. jūlijā uzbrucējs parakstīja divu gadu līgumu ar Floridas “Panthers” klubu. Pagājušajā sezonā Paros piedalījās 11 kautiņos un 7 no tiem izcīnija uzvaru. 

4. Brandon Bollig. Čikāgas “Blackhawks”.

Varētu teikt, ka šis ir jaunpienācējs starp kaušļiem, jo vairāk par viņu cilvēki uzzināja pagājušosezon. Pēc vairākām iespaidīgām sezonām USHL un pēc 111 aizvadītām spēlēm AHL, kur iesastījies vairāk kā 30 cīņās, Boligs tika izsaukts uz NHL. Pagājusī sezona bija pirmā šim hokejistam NHL. Daudz spēlēs viņš nepiedalījās, jo lielāko daļu (53 spēlēs) hokejists aizvadīja AHL. Tā Boligam bija trešā sezona, kurā 53 spēlēs uzbrucējs izcēlās ar 9 punktiem un 163 soda minūtēm. Toties NHL, 18 spēlēs tafgajs punktus neguva, bet nopelnīja 58 soda minūtes. Hokejistam līgums ar “Blachawks” ir līdz 2013./2014. gadam, nākošo sezonu Boligs visdrīzāk uzsāks AHL. Pirmās NHL sezonas kautiņu attiecība: 8 cīņas 7 uzvaras.

3. Brad Staubitz. Minesotas “Wild”, Monreālas “Canadiens”.

Nedraftētais Staubitzs cīņu par NHL uzsākas 21 gadu vecumā, kad noslēdza trīs gadu līgumu ar Sanhosē “Sharks” komandu. Tomēr pirmie trīs gadi tika aizvadīti AHL. Tomēr “Sharks” uzbrucējam deva vēl vienu iespēju un to viņš izmantoja, pēc jauna līguma noslēgšanas. 2008. gada sezona bija pirmā reize, kad Staubitzs aizvadīja 35 spēles NHL un tās bija veiksmīgas,  3 gūti punkti un nopelnītas 76 soda minūtes. Kopā līdz šodienai Staubitzs ir spēlējis 3 NHL komandās kopā 215 spēlēs guvis 19 punktus un nopelnījis 480 soda minūtes. Pagājušajā sezonā uzbrucējs spēlēja trīs klubos, Minesotas “Wild” (43 spēlēs 0+0, 73 sod. min.), Hjūstonas “Aeros” (4 spēlēs 0+0, 9 sod. min.), Monreālas “Canadiens” (19 spēlēs 0+1, 48 sod. min.). Kopā pagājusī sezona Bredam aizgāja 15 kautiņos un 9 no tiem bija uzvara. Nākamās divas sezonas kauslis aizvadīs “Ducks” vienībā, kurā aizstās Parosa vietu.

2. Brandon Prust. Ņujorkas “Rangers”.

Hokejista karjeru kanādietis uzsāka OHL, līdz 2004. gadā Brendonu draftēja Kalgarī “Flames” vienība, tad viņam bija 20 gadi. Savu pirmo NHL spēli uzbrucējs aizvadīja 2006. gada 1. novembrī pret Detroitas “Red Wings” komandu. 2008./2009. gada sezona uzbrucējam bija ļoti neveiksmīga, jo sezonas sākumā Prasts salauza žokli pēc Sentluisas “Blues” komandas spēlētāja Kema Jansena elkoņa izlikšanas. Pēc sezonā aizvadītām 25 spēlēm hokejists tika aizmainīts uz Fīniksas “Coyotes” komandu. Pēc 11 spēļu aizvadīšanas “koijotos” Prusts tika aizmainīts atpakaļ uz “Flames” vienību. Diemžēl nākošajā sezonā uzbrucējs atkal tika aizmainīts, tad uz “Rangers” vienību, kurā aizvadīja savas pēdējās 3 sezonas. Kopā šinī klubā 190 spēlēs kauslis guva 55 punktus un nopelnīja 381 soda minūti, bet play-off 24 spēlēs tika gūti 3 punkti un nopelnītas 35 soda minūtes. Nākošās trīs sezonas uzbrucējs aizvadīs Monreālas “Canadiens” vienībā. Pagājusī sezonā tafgajs aizvadīja 20 cīņas un 12 no tām uzvarēja.

1. Shawn Thornton. Bostonas “Bruins”.

Labākais kauslis NHL pagājušosezon bija kanādietis ar ziemeļīru asinīm Šavns Tortons. 1997. gadā uzbrucēju draftēja Toronto “Maple Leafs” komanda 7. kārtā ar 190. numuru. Viņš ir vienīgais spēlētājs no 97. gada 7. kārtās drafta, kas ir nospēlējis tik daudz sezonas NHL. Pirmo reizi NHL Tortons parādijās tikai 2002. gadā, kad Čikāgas “Blackhawks” komandā aizvadīja 13 spēlēs guva 2 punktus un nopelnīja 31 soda minūti. Tā viņš lēkāja no AHL uz NHL līdz 2007. gadam, kad nospēlēja 48 spēlēs “Ducks” komandā un tieši tajā gadā arī izcīnija Stenlija kausu. Pēc 2007. gada sezonas Tortons noslēdza trīs gadu līgumu ar “Bruins”  komandu par 1,5 milj. $. Līdz pat šodienai Šavns spēlē Bostonas komandā ar, kuru 2011. gadā izcīnija savu 2. Stenlija kausu. Kopā NHL uzbrucējs ir aizvadījis 450 spēles guvis 73 punktus un nopelnījis 772 soda minūtes, bet play-off 67 spēleš izcēlies ar 2 punktiem un 59 soda minūtēm. Viens no iemesliem kāpēc Šavns ir tik spēcīgs kauslis ir bērnības gados boksa treniņi un vēl viņš ir strādājis tērauda ražotnes kompleksā. Pagājušajā sezonā 86 spēlēs kanādietis guva 13 punktus un nopelnīja 154 soda minūtes un izcēlās ar 20 kautiņiem no kuriem 12 ir svinējis uzvaru. Šavna Tortona video blogs- http://www.youtube.com/user/ThortsVlog/videos

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s