Šajā rakstā varēsiet redzēt 10 vienus no labākajiem Eiropas spēlētājiem, kas neaizbrauca uz NHL kaut arī viņiem Z-Amerikā paredzēja spožu karjeru. Toties daži spēlētāji vēl spēlē un iespējams, ka kāds no viņiem spēlēs NHL.  Šie spēlētāji nekad nav spēlējuši nevienā Z-Amerikas klubā un līgā.

10. Lars-Gunnar Pettersson 1980. gadā draftēja Edmontonas “Oilers” 9. kārtā ar 174. numuru. 

Viņš nav nopelnījis miljonus nav ieguvis Stenlija kausu un nav spēlējis NHL Zvaigžņu spēlē. Savā dzimtenē Zviedrijā Pettersson tika salīdzināts ar tādām zvaigznēm kā- Jari Kurri un Paul Coffey, bet viņš nav aizvādijis nevienu sezonu Z-Amerikā. Šis uzbrucējs visu laiku tika gatavots NHL klubam Edmontonas “Olers”, bet velāk iegūt spēlētāju tika dots Vankūveras “Canucks” klubam. Visu savu karjeru uzbrucējs aizvadīja Zviedrijas augstākajā līgā Elitserien, bet juniora gadus Division 1 līgā.  Kopā Division 1 līgā 86 spēlēs Pettersson guva 113 punktus, bet Elitserien 495 spēlēs 453 punktus. Tāpat viņš Zviedrijas izlases sastāvā piedalījās 4 Pasaules čempionātos un vienās Olimpiskajās spēlēs. Pašlaik 52 gadi.

9. Esa Keskinen 1985. gadā draftēja Kalgarī “Flames” 5. kartā ar 101. numuru. 

Dažādi iemesli kāpēc 1985. gada U-20 PČ labākais uzbrucēju trijnieks( Tikkanens – Helminens – Keskinens kopā guva 47 punktus)  NHL nespēlēja vienā klubā. Keskinens 1985. gada Pasaules čempionātā guva 20 punktus. Pēc šī veiksmīgā čempionāta viņus visus trīs draftēja NHL. Toties interesanti ir tas, ka Tikkanens un Helminens NHL dažas sezonas aizvadīja, bet Keskinens nevienu. Tāpat baumo, ka Keskinens neaizbrauca uz NHL, jo viņam bija muguras trauma. Vienu reizi uzbrucējs tika uzaicināts uz “Flames” atlasi, bet mugura liedza braukt uz Kalgarī.  Toties SM līgā un Elitserien uzbrucējs spīdēja. Kopā SM līgā 542 spēlēs guva 692 punktus, bet Elitserien 223 spēlēs 226 punktus. Šajās līgās ir dabūjis arī daudzus apbalvojumus. Iespējams NHL uzbrucējs nespēlēja, jo augums nebija tik liels 177 cm. Toties vairākas reizes ir pārstāvējis Somijas izlasi Pasaules čempionātā un Olimpiskajās spēlēs. Pašlaik 47 gadi.

8. Mika Strömberg 1990. gadā draftēja Kvebekas “Nordiques11. kārtā ar 211 numuru. 

Strömberg bija viens no 90. gadu labākajiem Somijas aizsargiem, tagad viņš ir leģenda un “Jokerit” rekordists. 1995. gadā viņu Ņujorkas “Rangers” vēlējās dabūt pie sevis Strömberg  tāpēc bija gatavi aizmainīt Sergeju Zubovu uz “Jokerit” klubu, bet darījums nenotika. 1994. gadā Olimpiskajās spēlēs Somijas izlases sastāvā viņš bija otrs rezultatīvākais aizsargs, 7 spēlēs 4 punkti. Tajā pašā gadā aizsargs guva Bronzas medaļas Olimpiskajās spēlēs un sudraba medaļas Pasaules čempionātā. Kad Otavas “Senators” guva tiesības uz Strömberg Otava atrāk vēlējās, lai aizsargs brauc uz NHL, bet viņš neaizbrauca. Savā karjerā ir spēlējis Zviedrijā, Šveicē un Somijā. Visaugstākos panākumus guva tieši savā dzimtenē Somijā, kur ir bijis daudzkārtējs medaļu iegūvējs un 1996. gadā Strömberg saņēma Pekas Rautakalio balvu kā sezonas labākais aizsargs. Interesanti ir tas, ka kopā Somijā viņa lietderības koeficents ir apmēram +205. SM līgā 761 spēlē guva 399 punktus. Pašlaik viņam ir 42 gadi. Pēdējā sezona bija 2009./2010. “Kalpa” sastāvā, šajā sezonā aizsargs guva 18 punktus 48 spēlēs. Pēdējā sezonā bija trenera palīgs  “TPS” komandā.

7.  Michal Bros 1995. gadā draftēja Sanhosē “Sharks” 5. kartā ar 130 numuru. 

Speciālisti spēlētāju raksturo kā ļoti labu centru, kurš ir labs visās jomās. Ļoti labs piespēļu dalītājs un meistarīgi var nospēlēt kā savā tā pretinieku zonā. Tāpēc nav brīnums kāpēc tieši viņš bija viens no 21 čeha hokejista, kas tika draftēts 1995. gadā. Varbūt nav viņš no rezultatīvākajiem spēlētājiem toties ar savu pieredzi uzbrucējs dalās vēl šobaltdien. 2000. gadā Bros tika draftēts otro reizi, bet tagad citā klubā Minesotas “Wild”. Uzbrucējs bija tuvu, lai savu hokejista karjeru izmēģinātu NHL, bet pienāca lokauts un sapnis bija izsapņots. Savu lielāko karjeras daļu ir aizvadījis Čehijā, kur kopumā 738 spēlēs guva 496 punktus. Ir bijis daudzkārtējs Čehijas līgas balvu un medaļu iegūvējs. Pašlaik ir 36 gadus vecs un turpina karjeru Čehijā. Vienīgā reize, kad ir spēlējis pret NHL komandu bija 2011. gadā, kad Eiropā viesojās Ņujorkas “Rangers” komanda.

6. Sergei Zhukov 1995. gadā draftēja Bostonas “Bruins” 8. kārtās ar 203. numuru. 
#27
Kā saka krievi tad šis ir, ja ne viss tad vismaz viens no patriotiskākajiem hokejistiem Krievijā. Savus bērnības gadus aizvadīja Novosibirskā “Sibir” komandā. Divas sezonas (1991-1993) aizvadīja “Sibir” klubā, bet pārējās 19 sezonas aizvadīja Jaroslavļas “Lokomativ” komandā. Krievijas izlases sastāvā aizvadījias 4 Pasaules čempionātus, bet Olipiskajās spēlējis tikai vienu reizi. Lai arī viņš tika draftēts NHL ar lielu rezultivitāti nav izcēlies nevienā klubā. Kopā savā hokejista karjerā 858 spēlēs guvis 95 punktus. Tagad viņam ir 36 gadi un ar hokeju vairāk nav saistīts.

5. Ilkka Mikkola 1997. gadā draftēja Monreālas “Canadiens” 3. kartā ar 65. numuru. 

Eksperti šo spēlētāju raksturo kā labu vairākumā tā mazākumā. Tāpat viņam ir augsta klases slidošana. 16 gadus viņš ir spēlējis “TPS”, “Karpat” un “Jokerit” klubos.  Šajos gados Mikkola ir izcīnijis 8 čempiona titulus, pa vienai reizei bronzas un sudraba medaļas. Katrā no šīm komandām aizsargs kļuva par talismanu jeb leģendu. 2000. gadā Mikkola ar Andreju Markovu aizbrauca uz “Canadiens” atlasi, Markovs palika, bet soms neskaidru iemeslu pēc nometni pameta un atgriezās mājās. Visveiksmīgākā sezona bija 2004./2005. kad NHL bija lokauts. Šajā gadā Mikkola tika iekļauts SM līgas All-Star komandā, kļuva par līgas labāko aizsargu un dabūja Pekas Rautakallio balvu un pats svarīgākais kļuva par Somijas čempionu. Tomēr, lai arī tā sezona Mikkolam padevās no NHL piedāvājumu viņš nesagaidīja. Pašlaik ir tikai 33 gadus vecs un savu hokejista karjeru turpina Somijā.

4. Ilya Nikulin 2000. gadā draftēja Atlantas “Trashers” 2. kārtā ar 31. numuru. 

Viens no labākajiem Krievijas aizsargiem, kuram ir lielas auguma un svara priekšrocības. Liels fizisks aizsardzības spēlētājs, kas ļoti labi spēlē vairākumā. Speciāli vai nespeciāli, bet viņš neaizbrauca uz Atlantas atlasi, kaut arī uz to bija aicināts. Ņikuļins taisnojās, ka ir bijušas ģimenes problēmas tāpēc nav bijis uz atlasi. Par pagātni viņš zina tika pats. Toties pats Ņikuļins ir sacījis, ka iespēja tikt NHL viņam esot, jo ļoti daudzi klubi vēlās aizsargu pie sevis. 2015. gadā aizsargam beigsies līgums ar Kazaņas “Ak Bars” komandu un varbūt tieši tad Ņikuļins izmēģinās spēkus NHL. Visu savu karjeru ir aizvadījis Krievijā ar augstiem sasniegumiem. Pašlaik hokejistam ir 30 gadi un viņš savu karjeru aizvada KHL.

3. Alexei Tereshenko 2000. gadā draftēja Dalasas “Stars” 3. kārtā ar 91. numuru. 

Īss augumā, bet ar labu slidošanas tehniku. Ir radošs ar ripu un labs divvirzienu spēlētājs. 2005. gadā Dalasa gribēja Terešenko pie sevis, bet Kazaņas “Ak Bars” klubs bija ātrāk piedāvāja līgumu un uz NHL uzbrucējs neaizbrauca. Terešenko ir viduvējs spēlētājs, kas ar ļoti lielu rezultivitāti neizceļas. KHL 245 spēlēs ir guvis 140 punktus. Tāpat Krievijā spēlējot ir guvis daudzus individuālos apbalvojumus. NHL Terešenko arī noteikti nebūtu bijis punktu mašīna, tāpēc labi vien ir, ka palika Krievijā. Tagad ir 31 gadu vecs un spēlē KHL.

2. Zbynek Irgl 2000. gadā draftēja Nešvilas “Predators” 6. kārtā ar 197. numuru. 

Ātrs hokejists ar labu metienu un fiziskām dotībām. Lai Nešvila iegūtu uz Irglu tiesības, tika aizmainīts viens no spēlētājiem uz Sentluisas “Blues” komandu. Nešvila viņu gaidīja, jo pēc tāda ātruma un spēlēs stila kādu viņš rādija Eiropā bija  skaidrs NHL Irgls var tikt. Svus pirmos 10 hokejista gadus aizvadīja dzimtenē Čehijā, pusgadu Šveicē, bet pārējos līdz šodienai Krievijā. Tieši Krievijā Irglam ir bijuši augstākie panākumi karjerā. Pagājušā sezona uzbrucējam bija visveiksmīgākā sezona karjerā, spēlējot Minskas “Dinamo” rindās. 53 spēlēs Irgls savāca 40 punktus, play-off 4 spēlēs neguva nevienu punktu.  KHL kopā 261 spēlēs guvis 157 punktus. Lai arī sezona bija veiksmīga uz valstsvienību Pasaules čempionātā nesaņēma. Tāpat karjerā ir bijis Šveices čempions, Pasaules čempionātā guvis sudrabu, ticis iekļauts KHL All-Star game un protams citus apbalvojumus. Tagad ir 31 gadu vecs un nākošo sezonu aizvadīs Minskas “Dinamo” rindās.

1. Roman Cervenka, nav draftēts.  

Lielisks uzbrucējs, kas labi lasa spēli un kuram ir ļoti labs metiens. Spēlē labi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. 26 gadus vecais uzbrucējs savus labākos hokejista gadus aizvadījis Krievijā. Čehijā nosaukts par vienu no labākajiem hokejistiem. Tāpat Červenka ir nosaukts par 7. labāko hokejistu pasaulē, kas nav spēlējis NHL. 2010. gadā Červenka parakstīja divu gadu līgumu ar Omskas “Avangard” komandu. Jau pirmajā sezonā kļuva par rezultatīvāko spēlētāju “Avangard” rindās un kopā ar Jaromiru Jāgru bija veidoja vienu no labākajām maiņām KHL. Šis ir viens no spelētājiem šajā rakstā, kas saņēmis lērumu apbalvojumu. Čehijas čempions, rezultatīvākais Čehijā (visvairāk punkti, piespēles un vārti), Pasaules čempionāta  bronzas un zelta medaļas iegūvējs. KHL pirmajā sezonā guva visvairāk vārtu, tika iekļauts All-Star game un ieguvis augstus apbalvojums daudzās jomās. Liela daļa jau zina, ka nākošo sezonu Červenka aizvadīs Kalgarī “Flames” rindās, bet es tāpat iekļāvu uzbrucēju sarakstā, jo Z-Amerikā līdz šim čehs nav spēlējis.

Advertisements
Komentāri
  1. Štrombergs saka:

    Obanā Strömberg

  2. Štrombergs saka:

    Iesaku tev pārlasīt to ko esi uzrakstījis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s