• Regulārā čempionāta 82 spēlēs “Devils” guva 48 uzvaras, zaudējumus piedzīvoja 28 reizes, bet 6 reizes zaudēja papildlaikā. Kopā guva 102 punktus un regulāro sezonu noslēdza 7. vietā visā NHL.  

 • Tāpat “Devils” komandai ir lielākais mazākuma nosargāšanas procents regulārajā sezonā (89,6%) un mazākumā gūtie vārti arī ir visvairāk (15 vārti). 

 • Runājot par soda metieniem, šai komandai ir visvairāk uzvaru salīdzinājumā ar visām komandām kopumā 12 uzvaras un 4 zaudējumi. Iļja Kovaļčuks no “Devils” komandas ir augstākais soda metienu procents (78,6%) no 14 reizēm 11 gūti vārti. Kovaļčuks arī bija rezultatīvākais spēlētājs regulārajā sezonā 77 spēlēs 83 gūti punkti, play-off 17 spēlēs 18 punkti.

 •  Pašlaik play-off  18 spēlēs “Devils” ir guvusi 12 uzvaras, bet 6 reizes kapitulējusi citām  komandām.

 • Pirmo kārtu “Devils” komanda aizvadīja pret Floridas “Panthers”, kas kopš 2000. gada nebija tikusi play-off. “Devils” komandai šī sērija nebija pastaiga, jo “Panthers” komanda gribēja parādīt, ka nav iekļuvusi play-off vienkārši tāpat. To varēja redzēt, ka abas komandas cīnās līdz galam un uzvaru negrib atdot. Diemžēl, bet “Panthers” nebija lemts tikt tālāk viss izšķīrās 7. spēlē. Tā kā “Devils” bija lielāka pieredze play-off 2. overtaimā ar 3:2 uzvaru izcīnja tieši šī komanda. Kopā šajā sērijā “Devils” guva 18 vārtus un par sērijas zvaigznes bija Trevis Zajacs un Martins Brodērs.

 • Otrajā kārtā pretī stājās viens no Stenlija kausa pretendentiem Filadelfijas “Flyers” komanda, kas pirmajās kārtā pret Pitsburgas “Penguins” komandu guva 30 vārtus. Laikam “Flyers” komanda pēc pirmās kārtas bija nogurusi un otrajā kārtā vairāk tā neuguņoja. “Devils” komanda izmantojot “Flyers” uzkrāto nogurumu un 5 spēlēs guva 4 uzvaras tādējādi tiekot konferences finālā.

 • Pēdējo reizi, kad “Devils” spēlēja konferences finālā bija 2003. gads, bet nu šogad viņi atkal to sasniedza. Pretī “Devils” stājās Ņujorkas “Rangers”, kas sezonu noslēdza 2. vietā NHL. Bija zināms, ka cīņa būs interesanta un aizraujoša, tā arī bija. Kopā 6 spēlēs uzvaru sērijā izcīnija tieši “Devils” komanda, kas rādija ļoti augstu sniegumu pret regulārā čempionāta 2. vietas iegūvējiem. Kopā 6 spēlēs “Devils” guva 15 vārtus. Tādējādi pretī Losandželos “Kings” komandai stāsies Ņūdžersijas “Devils”.

 • “Devils” komanda kopā finālā ir spēlējusi 4 reizes un trijās no tām ieguvusi Stenlija kausu.

 • Šajā komandā spēlē 18 amerikāņi, 10 kanādieši, 6 zviedri, 3 čehi, 3 krievi, 1 lietuvietis un ukrainis. Tāpat interesanti ir tas, ka pirmo reizi NHL vēsturē finālā tiekās divi amerikāņu kapteiņi Zaks Parizē (Devils) un Dastins Brauns (Kings).

 • Vecākais spēlētājs starp abām komandām ir Martins Brodērs, kas nesen nosvinēja savu 40 gadu jubileju, šis fināls Brodēram būs ceturtais.

 

Raksts tik papildināts Stenlija kausa fināla laikā!  

Raksts par otru finālisti Losandželosas “Kings” https://lotars.wordpress.com/2012/05/24/fakti-par-losandzelosas-kings-sosezon/

Advertisements
Komentāri
 1. Sensejs saka:

  Regulāro vinnēja Canucks, Rangers bija pirmie austrumos. Un vai tad 2000. gadā nebija finālā kapteiņi- Modano un Stīvenss

 2. Sensejs saka:

  sry, Stīvenss kanādietis 😀

 3. Lotārs saka:

  Jā, paldies, ka izlaboji!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s