2012. gada sezonas NHL play-off spēles iet uz nobeigumu, tāpēc klubiem jāsāk pārskatīt spēlētāji, kuri nākošsezon varētu spēlēt komandā. Šajā rakstā ir apkopti 10 iespējams labākie NHL brīvie aģenti, nav iekļauti Tēmu Selane, Martins Brodērs un Niklas Lidstroms, jo nav zināms vai viņi turpinās karjeru.

10. Olli Jokinens. 33. gadus vecais somu uzbrucējs kopš 2008./2009. gada sezonas lielākoties karjeru aizvada Kalgarī “Flames” klubā. Priekš sava vecuma viņš aizvada ļoti cienīgu karjeru. Ļoti liela iespēja, ka viņš paliks “Flames” klubā, bet tā kā Jokinens pēdējās sezonās rāda labu sniegumu, uzbrucēju varētu izvēlēties cits klubs. Šosezon 82 spēlēs Jokinens sakrāja 61 rezultatīvu punktu. Priekš ne pārāk augstas summas (3,000,000) uzbrucēju nākošsezon varētu izvēlēties cits klubs.

9. Breds Stjuarts. Stjuarts ir viens no pieredzešākajiem aizsargiem starp brīvajiem aģentiem. 32. gadus vecais aizsargs pēdējās piecas spēlēja Detroitas “Red Wings” sastāvā. Šosezon 81 spēlēs Stjuarts guva 21 punktu un bija ceturtais rezultatīvākais aizsargs komandā. Lielākās problēmas par komandas izvēli varētu sagādāt ģimene. Kopš 2008. gada Stjuarta ģimene dzīvo Kalifornijā no Detroitas tas ir liels attālums, nākošsezon aizsargs visdrīzāk varētu apsvērt domu par Floridas “Panthers” vai Tampabejas “Lightning” komandām.

8. Jaromirs Jāgrs. Pēc trim veiksmīgi aizvadītām sezonām KHL šosezon Jāgrs atgriezās NHL. Ļoti daudzi klubi viņu gribēja pie sevis, bet viņš izvēlējās Filadelfijas “Flyers”. Daudzi teica, ka ar saviem 40 gadiem viņš gūs maz punktus, bet tā nebija. Šosezon 73 spēlēs veterāns guva 54 punktus, play-off 11 spēlēs 8 punktus. Pēc veiksmīgās sezonas daudzi NHL klubi ir izteikuši piedāvājumus Jāgram, jo ar viņa pieredzi un spēlēs stilu komanda var gūt augstus panākumus.  

7. Berets Džekmens. 2003. gada Kaldera kausa iegūvējs jeb Sentluisas “Blues” komandas atslēga pēc šīs sezonas NHL tiek augstu vērtēts. Viņš ir viens no spēlētājiem, kas šosezon “Blues” komandu pacēla slavas zenītā. Salīdzinājumā ar pagājušā gada 20. vietu ar šī gada 3. vietu komanda var teikt ir izkāpusi no dziļas bedres. Džekmens šosezon 81 spēlē guva 13 punktus, play-off 9 spēlēs 1 punktu. Aizsargs ar šīs sezonas sniegumu ir pārkāpis 4 miljonu dolāru robežu no 3,6 miljoniem. 

6. Jirži Hudlers. Šo uzbrucēju lūko skauti no KHL, lai gan viņš vēlās palikt NHL šovasar Hudleram būs izvēles iespējas. Pirms diviem gadiem Hudlers spēlēja KHL, bet viņu šeit neapmierināja daudzas lietas tāpēc ar mierīgu prātu uzbrucējs atgriezās NHL klubā Detroitas “Red Wings”. Šī sezona Hudleram bija viena no veiksmīgākajām 81 spēlēs gūti 50 punkti, play-off 5 spēlēs 2 punkti. Arī Hudlers ir cēlis savu cenu no 2,8 miljoniem dolāru līdz 3 miljoniem.

5. Mats Karls.  Hokejists, kas savu lielāko karjeras daļu ir aizvadījis NHL ar augstiem panākumiem. 27 gadus vecais aizsargs pēdējās četras sezonas aizvadīja Filadelfijas “Flyers” klubā. Šosezon pierādīja, ka var būt komandas 2. rezultatīvākais aizsargs. 82 spēlēs guva 32 punktus, bet izslēģanas spēlēs 11 spēlēs 6 punktus. Filadelfiju vēlēsies viņu paturēt, bet citi klubi arī ir noskatījuši šo spēlētāju. Savu summu Karls ir pacēlis līdz 3,4 miljoniem dolāru.

4. Aleksandrs Sjomins.  Lai arī daudziem hokejistiem summas ceļas, visdrīzāk šim hokejistam tā samazināsies. 28. gadus vecais Krievu hokejists šosezon aizvadīja vienu no sliktākajām sezonām karjerā. 6,7 miljonus pelnošais uzbrucējs 77 spēlēs guva tikai 54 punktus un tikai 21 vārtus, play-off 14 spēlēs gāja vēl sliktāk tikai 4 punkti. Nākošsezon Sjominam būs, ko pasvīst, lai gūtu slavu atpakaļ. Tāpat ir liela iespēja, ka uzbrucējs spēlēs KHL. 

3. Zaks Parizē. Šis 27 gadus vecais uzbrucējs ir viens no Ņūdžersijas “Devils” balstiem. Ar savu labo spēli viņš šosezon nopelnīja kapteiņa godu “Devils” komandā. Parizē aģents ar komandas ģenerālmenedžeri jau ved sarunas par jauna līguma parakstīšanu, bet ir liela problēma- nauda. Visdrīzāk jaunais uzbrucējs paliks “Devils” rindās, bet, ja kāds cits klubs viņam piedāvās lielāku atalgojumu diezvai Parizē no tā atteiksies.

2. Šī Vebers. Vebers ir viens no pēdējo gadu labākajiem aizsargiem NHL. Pats labākais ir tas, ka Veberam ir tikai 26 gadi, bet NHL viņš ir jau paspējis iezīmēties pamatīgi. Visas savas 7 sezonas NHL aizsargs ir aizvadījis vienā klubā Nešvilas “Predators”, kurā pēdējās divās sezonās pilda kapteiņa pienākumus. Šosezon Vebers ir 6.rezultatīvākais aizsargs regulārajā sezona. Viņa kontā 49 punkti 78 spēlēs, play-off 10 spēlēs 3 punkti. “Predators” klubs ir prioritāte un noteikti Veberam šis klubs piedāvās līgumu no kura viņš nevar atteikties, bet varbūt kāds cits klubs piedāvās vēl vilinošāku līgumu.

1. Ēriks Karlsons. Karlsons visdrīzāk ir viens no labākajiem aizsargiem pasaulē, ja ne pat vislabākais. Viena gada laikā šis mērķtiecīgais aizsargs ir sasniedzis tik augstu līmeni kādu cits hokejists nesasniedz nekad. 2010./2011. gada sezonā Karlsons Otavas “Senators” rindās 75 spēlēs guva 45 punktus. Pēc tās sezonas varēja saprast viņš būs zvaigzne. 20 gadu vecumā reti kurš gūst tik daudz punktus vienā sezonā NHL. Karlsonam ar to nepietika, šosezon 21 gada vecumā  aizsargs 81 spēlēs guva 78 punktus un kļuva par rezultatīvāko aizsargu NHL. Šogad Otavai ar Karlsonu saistības beidzās un noteikti “Senators” klubam būs, ko pasvīst, lai noturētu 11 rezultatīvāko spēlētāju NHL. Šinī sezonā Karlsona alga bija 1,3 miljoni dolāru, bet nākošsezon tā būs ievērojamāki lielāka.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s